Sybiracki Szlak Pamięci. Trzy konkursy zakończone

  Sybiracki Szlak Pamięci. Trzy konkursy zakończone

  red

  Głos Koszaliński

  Głos Koszaliński

  Sybiracki Szlak Pamięci. Trzy konkursy zakończone
  1/8

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©nadesłane

  Zadanie pt.,,Sybiracki szlak pamięci” – kontynuacja, jest realizowane przez Związek Sybiraków Koło Terenowe w Kołobrzegu w terminie od 15.03.2017 do 20.10.2017 r. przy wsparciu finansowym otrzymanym z Województwa Zachodniopomorskiego. Projekt tworzą trzy moduły: spotkania edukacyjne, program ,,Nasze drogi do Polski” w dniu 17.09.2017 r. oraz trzy konkursy pod Honorowym Patronatem Kuratora Oświaty i Wychowania w Szczecinie. Konkursy realizowane były w okresie 25 kwietnia - 20 czerwca 2017 r., natomiast podsumowanie nastąpiło w dniu 17.09.2017 w sali widowiskowej RCK w Kołobrzegu.
  Dla szkół podstawowych przeprowadzono konkurs plastyczny pt.,,Powroty z zesłania”. Jury konkursowe w kategorii klas I –III przyznało: Wyróżnienia I stopnia: Antoni Gryń, Seweryn Marzec, Martyna Chojnacka z SP5, Michalina Dawid z SP6 . Wyróżnienia II stopnia: Tomasz Bartha i Kinga Kaziuk z SP5, Jakub Bukowski z SP3, Milan Maziarz z SP Morska Kraina ( wszyscy z Kołobrzegu). Laureatami w kategorii klas IV-VI zostali: I m. Michał Kucharczyk (SP5), II m. Julia Sumińska (Zespół Szkół Publicznych w Rymaniu), III m. Robert Paczos (SP5).

  W kategorii klas gimnazjalnych odbył się konkurs multimedialny pt.,, Z Syberii do Polski”. Laureatami I m. ex aequo zostali Natalia Brelik z Gimnazjum nr 3 w Kołobrzegu i Krzysztof Dzierbunowicz z Gimnazjum im. Saperów Polskich w Drawnie, III m. zajęła Liwia Miszczyszyn z Gimnazjum nr 3 w Kołobrzegu. Konkurs literacki pt. ,,Syberyjski szlak-pamiętnik Sybiraka’’ zdominowała młodzież kołobrzeskich szkół ponadgimnazjalnych. Wśród laureatów I m. zajęła Karolina Gajewska z ZS im H. Sienkiewicza , II m. Sara Morgenstern ZSE-H w Kołobrzegu, III m. Zuzanna Struniewska z ZSO im.M.Kopernika w Kołobrzegu . Nagrodę rzeczową otrzymała Patrycja Mosek z ZS im. M.Rataja w Gościnie .

  Laureaci otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe i finansowe , które wręczyli Wanda Przybylska Prezes Związku Sybiraków Koło Terenowe w Kołobrzegu i Jerzy Lewicki Członek Zarządu Głównego Związku Sybiraków. Jury postanowiło , iż nagrody będą wręczane również w szkołach ( najmłodsze kategorie oraz nieobecni laureaci).

  W dniach 20-27.09 br. Wanda Przybylska i Daniel Lipski w mundurze wojskowym Korpusu Ochrony Pogranicza odwiedzili laureatów w szkołach wręczając im zdobyte nagrody.

  Zobacz także Kołobrzeg: Suspense Film Festival 2017


  Popularne na gk24:
  Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Polub nas na Facebooku

   Zdjęcia z Kołobrzegu

   Wideo z Kołobrzegu

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   Nasze Dobre z Pomorza - przedstawiamy uczestników konkursu

   Nasze Dobre z Pomorza - przedstawiamy uczestników konkursu

   NAUCZYCIEL NA MEDAL - Głosuj na najlepszych!

   NAUCZYCIEL NA MEDAL - Głosuj na najlepszych!

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Hanna Śleszyńska wystąpi w Koszalinie

   Hanna Śleszyńska wystąpi w Koszalinie

   Zobacz koniecznie

   Rozmowa Dnia GK24. Odblaski ratują życie