77-latka oszukana "na policjanta". Straciła 20 tysięcy...

  77-latka oszukana "na policjanta". Straciła 20 tysięcy złotych

  Iwona Marciniak

  Głos Koszaliński

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  77-latka oszukana "na policjanta". Straciła 20 tysięcy złotych

  ©archiwum polskapress

  Oszuści podając się za fałszywych funkcjonariuszy CBŚP wyłudzili od 77-letniej mieszkanki Kołobrzegu blisko 20 tys. zł. Policjanci ponownie ostrzegają przed oszustami i apelują o wzmożoną ostrożność.
  77-latka oszukana "na policjanta". Straciła 20 tysięcy złotych

  ©archiwum polskapress

  We wtorek policjanci z kołobrzeskiej komendy odebrali zgłoszenie o 77-latce, która została oszukana przez mężczyznę podającego się za funkcjonariusza CBŚP. Zaplanowana przez oszustów „akcja” trwała cały dzień.

  Jak informuje asp. Tomasz Kwaśnik, rzecznik kołobrzeskiej komendy: - Na telefon stacjonarny seniorki zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako Arkadiusz Lipski funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego Policji .
  By uwiarygodnić swoje słowa, zaproponował kobiecie, by wykręciła numer 997. Zaznaczył że ma to zrobić bez rozłączania się. Męski głos usłyszany w słuchawce potwierdził starszej pani, że dzwoniącym jest faktycznie funkcjonariusz Policji.

  Mężczyzna oznajmił, że Policja prowadzi tajną akcję i rozpracowuje grupę przestępców . Fałszywy funkcjonariusz rozpytał kobietę ile posiada oszczędności oraz poprosił o numer telefonu komórkowego.

  Nakazując obowiązkową dyskrecję, „agent” cały czas instruował kobietę, jakie ma podjąć krok po kroku czynności i cały czas był z nią w kontakcie przez telefon komórkowy. Kobieta wypłaciła gotówkę i przekazała na wskazany przez niego numer bankowy.

  Blisko 20 tysięcy złotych trafiło w ręce oszustów, zanim kobieta zorientowała się, że padła ofiarą przestępstwa.

  Tomasz Kwaśnik apeluje: - Pamiętajmy, że pomysłowość oszustów nie zna granic. Coraz częściej członkowie grup przestępczych podają się za policjantów CBŚP bądź funkcjonariuszy zajmujących się rozpracowywaniem oszustów. Bądźmy ostrożni i nie ufajmy takim telefonom! Przede wszystkim należy zachować ostrożność – jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub jakie przechowujemy na koncie. Nie wypłacajmy z banku wszystkich oszczędności. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów.

  Żeby nie stać się ofiarą takiego przestępstwa musimy działać rozważnie i nie ulegać emocjom oraz kierować się zasadą ograniczonego zaufania do nieznanych nam osób.

  Pamiętajmy także, że prawdziwi policjanci NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy.

  Zobacz także Rozmowa Tygodnia. Nie daj się oszukać


  Popularne na gk24:
  Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego


  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Polub nas na Facebooku

   Zdjęcia z Kołobrzegu

   Wideo z Kołobrzegu

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   Strefa Dobrego Stylu: idealny makijaż permanentny [WIDEO]

   Strefa Dobrego Stylu: idealny makijaż permanentny [WIDEO]

   Sołtys Roku 2017 - zagłosuj

   Sołtys Roku 2017 - zagłosuj

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Smaki Pomorza 2017 - sprawdź wyniki

   Smaki Pomorza 2017 - sprawdź wyniki

   Zobacz koniecznie

   Sarbinowo: Miejscowość zalana po ulewach

   Gry On Line - Zagraj Reklama