Udany wyjazd Gwardii Koszalin. Pucharowa przygoda trwa

archiwum
Gwardia pokonała na wyjeździe Meble Wójcik w ramach rundy eliminacyjnej o PGNiG Puchar Polski mężczyzn. Choć sam mecz nie zachwycił, to grunt, że cel udało się koszalińskiej ekipie zrealizować.

Koszalińscy szczypiorniści od początku próbowali objąć kontrolę na parkiecie, głównie za sprawą Koli Maliarewicza, który szalał na skrzydle (po niecałych 20 minutach miał już na koncie siedem trafień). Gospodarze nie zamierzali przy tym zdominować się całkowicie i nie ustępowali gwardzistom choćby o krok. Wynik był stykowy nie tylko zresztą w początkowym fragmencie spotkania (6:6 w 15. minucie).

Duża w tym zasługa golkipera miejscowych, który obronił sporo groźnych piłek, dzięki czemu ekipa Mebli Wójcik mogła wyjść z kontratakami. Z czasem podopieczni trenera Piotra Stasiuka nieco zwolnili obroty, co było wodą na młyn zespołu z Elbląga, który w końcówce pierwszej połowy osiągnął minimalną przewagę i w nieco lepszych nastrojach schodził do szatni.

Na ten niekorzystny obrót spraw szybko zamierzali odpowiedzieć koszalińscy szczypiorniści i już w pierwszej akcji drugiej części meczu doprowadzili do wyrównania. A niedługo potem przejęli kontrolę nad wydarzeniami na boisku, wychodząc na prowadzenie. To nie trwało jednak długo, bo gospodarze nie zamierzali pozwolić sobie na dłuższą dominację przyjezdnych. Wszystko wskazywało na to, że ten mecz do ostatnich sekund będzie prawdziwym sportowym horrorem. Punkt za punkt, akcja za akcję do samego końca. Tak się jednak nie stało, obyło się bez nerwówki.

Ostatecznie tę próbę nerwów lepiej znieśli zawodnicy Gwardii, którzy mimo serii własnych, niewymuszonych błędów oraz mimo niewykorzystanego rzutu karnego, zdołali awansować do kolejnej rundy, 1/16 PP. A tę zaplanowano na 12 lub 13 stycznia.

KS Meble Wójcik Elbląg - Gwardia Koszalin 22:24 (12:11)
Gwardia: Gryzio - Kiciński, Maliarewicz 10, Hertig, Bereżny 9, Jakutowicz 1, Felsztigier 3, Goerig, Ciarkowski 1, Dzierżawski.