Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uczeń Zespołu Szkół nr 10 w Koszalinie z nagrodą za pomysłowe krzesło

Krzysztof Marczyk
Krzysztof Marczyk
Eryk Mitkowski, uczeń Zespołu Szkół nr 10 w Koszalinie, (klasa 2C5 - technikum mechaniczne), zajął 1. miejsce w konkursie Siodełko 2021.
Eryk Mitkowski, uczeń Zespołu Szkół nr 10 w Koszalinie, (klasa 2C5 - technikum mechaniczne), zajął 1. miejsce w konkursie Siodełko 2021. Radek Koleśnik
W Zespole Szkół nr 10 im. Bolesława Chrobrego w Koszalinie przy ul. ul. Gnieźnieńskiej 8 - popularnej "Samochodówce" - odbyło się wręczenie nagrody dla jednego z uczniów.

Eryk Mitkowski, bo o nim mowa, uczeń Zespołu Szkół nr 10 w Koszalinie, (klasa 2C5 - technikum mechaniczne), zajął 1. miejsce w konkursie Siodełko 2021.

Zobacz także Próbny egzamin ósmoklasisty w SP 23 w Koszalinie

Konkurs organizowany przez Filię Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku polegał na zaprojektowaniu innowacyjnego krzesła z oparciem w programie AutoCAD, Solid Works lub Autodesk Inventor. Opiekunem Eryka był Wojciech Wolewicz. Jury składające się z pracowników naukowych Politechniki Koszalińskiej jednomyślnie wybrało zwycięski projekt. - Na uwagę zasługuje oryginalny pomysł, nieszablonowe rozwiązania i pełna dokumentacja projektowa - argumentowało swój wybór jury.

Wyróżnienie otrzymał zaś Filip Wasiak z Zespołu Szkół nr 7 im. Bronisława Bukowskiego w Koszalinie. Jego opiekunem był Sławomir Bugajski.

- Pracę wyróżnia lekkość optyczna projektu oraz wprowadzenie myśli ergonomicznej projektu - uzasadniło swój wybór jury.

- Nagrodzona koncepcja zostanie wyprodukowana, a jej autor weźmie udział w profesjonalnym kursie projektowania komputerowego - zaznaczyli organizatorzy. Celem konkursu była także aktywizacja młodzieży przebywającej w domach, na zdalnym nauczaniu i wyrwanie ich z codziennej rutyny.

Spośród kilkudziesięciu prac zgłoszonych do konkursu, do finału zakwalifikowało się 12 projektów - designerskich krzeseł. Te poddano analizie wytrzymałościowej oraz ocenie rozwiązań konstrukcyjnych, a następnie wyłoniono najlepsze prace. Wymagania były mocno sprecyzowane. Konstrukcja miała być lekka optycznie, delikatna, ale jednocześnie wytrzymała (utrzymanie ciężaru co najmniej 90 kg) oraz z nie więcej niż trzema punktami oparcia o podłogę.

- Ważne, że młodzi ludzie mają pasję i ją rozwijają. Grunt to zachęcić takich uczniów do inwestowania w siebie - powiedział Bogdan Witek, wicedyrektor ds. kształcenia zawodowego.

- Zapotrzebowanie na tego typu umiejętności na rynku pracy jest bardzo duże. Warto wcześniej zdać sobie z tego sprawę i starać rozwijać się w danym kierunku. Tego typu konkursy to nierzadko pierwszy poważny krok w dalszej karierze zawodowej. Dzięki braniu udziału w takich inicjatywach można też złapać przysłowiowego bakcyla i poszerzyć kompetencje, a tym samym zwiększyć swoje szanse na rynku pracy - podsumował.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo