Rajska Dominikana - dla par i rodzin

  Rajska Dominikana - dla par i rodzin

  Materiał informacyjny

  Głos Koszaliński

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Rajska Dominikana - dla par i rodzin
  1/3
  przejdź do galerii
  Są takie miejsca na Ziemi, które różnią się od wszystkiego, co zdarzyło nam się do tej pory zobaczyć. Miejsca, gdzie udajemy się, by odpocząć nie tylko od pracy, ale i od typowo turystycznego zgiełku. Miejsca, o których marzymy i do których wracamy. Taka właśnie jest Dominikana.

  Idealny kierunek na podróż poślubną


  Co jest charakterystyczne dla wszystkich nowożeńców? Oczywiście miłość i chęć spędzenia miesiąca miodowego tylko we dwoje. Chęć ucieczki od otoczenia, rodziny, przyjaciół, współpracowników. Modne miejscowości turystyczne co prawda są gotowe zapewnić anonimowość, ale w zamian fundują wielkomiejski zgiełk, gwar, tłok i brak jakiejkolwiek intymności. Miesiąc miodowy w pokoju hotelowym to niekoniecznie spełnienie marzeń. Właśnie dlatego młodzi małżonkowie tak chętnie wybierają Dominikanę. Ta nieduża wyspa na Morzu Karaibskim oferuje prawdziwie rajskie wakacje w egzotycznej scenerii. Drzewa marakujowe i cytrusowe to tylko część tej egzotyki. Nie brak palm i wielu innych roślin charakterystycznych dla strefy klimatu tropikalnego. I jest jeszcze coś, o co trudno w innych rejonach. Serdeczni, gościnni tubylcy i bardzo dyskretna obsługa hotelowa. Tu nikt nie biega za gośćmi z pytaniem, czy czegoś potrzebują, nikt nie oferuje natrętnie swoich usług. Wszystko odbywa się naturalnie, wręcz niezauważalnie. A z drugiej strony – Dominikana to kraj, w którym turysta, jak w żadnym innym, czuje się naprawdę dopieszczony. I właśnie dlatego goście, którzy spędzili na Dominikanie podróż poślubną, wracają po kilku latach w towarzystwie swoich dzieci, by znów zobaczyć Karaiby z ITAKĄ.  Z dziećmi na Dominikanę


  Każdy, kto choć raz planował urlop w towarzystwie dzieci, wie, jak trudne logistycznie jest to przedsięwzięcie. Pod uwagę bierze się mnóstwo czynników, o których bezdzietne osoby w ogóle nie myślą. Na pierwszym miejscu oczywiście stawiane jest bezpieczeństwo. Miejsce, w którym rodzina spędzi wakacje, ma być przyjazne, bezpieczne, nie kryć w sobie nieprzyjemnych niespodzianek, nie być otoczone złą sławą. I właśnie Dominikana spełnia wszystkie te warunki.


  Południowo-wschodni rejon wyspy to pocztówkowe rajskie plaże, z czystym białym piaskiem, łagodnym zejściem do wody i przezroczystymi falami Morza Karaibskiego. Warto przy okazji wspomnieć, że temperatura wody w morzu waha się między 26 a 29°C. Dzieci mogą godzinami nie wychodzić z wody, bez obaw o ich zdrowie. Pod czujnym okiem instruktorów mogą popróbować swoich sił w sportach wodnych, szczególnie surfingu i pływaniu na desce, wciąż mało popularnych w Polsce.


  Wybrzeża Dominikany usiane są miasteczkami portowymi. Całodzienny rejs żaglówką to doskonała propozycja zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców.  Atrakcje Dominikany


  Styczeń i luty to najlepszy czas na wakacje na Dominikanie, jeśli mamy chęć popodglądać walenie garbate. Właśnie wtedy przypływają w okolice północnego krańca wyspy, łączą się w pary i dążą do powiększenia stada. Przy odrobinie szczęścia można zobaczyć kilkaset przepływających razem waleni. Dla nowożeńców to całkiem romantyczny widok, dla dzieci – lekcja przyrody na żywo. Kolejną ku temu okazją może być wyprawa do wodospadów. Na wyspie znajdziemy ich aż 27, a pod nimi naturalne baseny, w których śmiałkowie próbują nurkować. Wodospady znajdują się w pobliżu miejscowości Damajagua.


  Będąc na wyspie, nie sposób nie odwiedzić stolicy Dominikany – miasta Santo Domingo. Nowożeńcy z pewnością skorzystają z okazji, by wstąpić do jednej z licznych tawern i do świtu słuchać wyspiarskiej muzyki. Z kolei rodzinna wyprawa to kolejna lekcja na żywo – tym razem historii. Jeśli wierzyć przekazom, założycielem miasta był nie kto inny tylko sam Krzysztof Kolumb, a centrum Santo Domingo kryje wiele perełek architektury z okresu kolonizacji wyspy.

  Oferty na egzotyczne wakacje można zarezerwować na stronie internetowej Biura Podróży ITAKA: www.itaka.pl  Wybierz region, dokąd chcesz wyjechać:

  Turystyczne TOP

  Polecamy

  12 Tenorów - wielka muzyczna gala

  12 Tenorów - wielka muzyczna gala

  Osobowość Roku 2017 - Poznaj laureatów

  Osobowość Roku 2017 - Poznaj laureatów

  Koniec użytkowania wieczystego. Nadchodzi długo oczekiwane uwłaszczenie milionów Polaków.

  Koniec użytkowania wieczystego. Nadchodzi długo oczekiwane uwłaszczenie milionów Polaków.