MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Joanna Krężelewska
Joanna Krężelewska
archiwum polskapress
Do 24 lutego w sądach, prokuraturach, komendach policji i wielu innych instytucjach udzielane są bezpłatne porady. Celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Będzie można uzyskać wszelkie informacje przydatne w dochodzeniu swoich praw - m.in. jak i kogo zawiadomić o możliwości popełnienia przestępstwa. Można pytać o wszystko, co dotyczy np. spraw karnych, czy sposobów rozwiązywania problemów rodzinnych.

I tak w Sądzie Okręgowym w Koszalinie (ul. Waryńskiego 7) do piątku w godzinach 11 - 12, w małej sali konferencyjnej przy Biurze Obsługi Interesanta, dyżury będą pełnić asystenci sędziów.

Prokuratorzy Prokuratury Okręgowej w Koszalinie (ul. Władysława Andersa 34a) dyżury będą pełnić do piątku w godz. 10 - 15, a w sobotę w godz. 10 - 12.

Prokuratura Rejonowa w Koszalinie (ul. Zwycięstwa 107): do piątku w godz. 11-15, w sobotę w godz. 10-12.

Prokuratura Rejonowa w Białogardzie (ul. Gen. Wł. Sikorskiego 30): do piątku dyżury w godz. 9 - 14, w sobotę i w niedzielę w godz. 10 - 13.

Prokuratura Rejonowa w Drawsku Pomorskim (ul. Starogrodzka 20): do piątku w godz. 8-14, w sobotę w godz. 9-11.

Prokuratura Rejonowa w Kołobrzegu (ul. Waryńskiego 8): w dniach 19, 21 i 22 lutego w godz. od 9 do 15, 20 lutego w godzinach od 9 do 17, 23 lutego w godzinach 10 - 13.

Prokuratura Rejonowa w Sławnie (ul. Powstańców Warszawskich 4) - w godz. pracy.

Prokuratura Rejonowa w Szczecinku (ul. A. Mickiewicza 16): do piątku w godz. 9-14, w sobotę w godz. 10-13.

Dla wieli instytucji praca w Tygodniu Pomocy niewiele różnić się będzie od realizacji codziennych obowiązków. Tak będzie m.in. w komendach i komisariatach policji. - Funkcjonariusze jak zawsze udzielać będą pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem. Dodatkowo na terenie Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie przy ul. Słowackiego 11 organizujemy dyżur policjantki - w środę, 20 lutego w godzinach od 8 do 14 - informuje st.sierż. Beata Gałka, rzeczniczka koszalińskiej policji. O co podczas corocznych akcji pytają osoby zgłaszające się na dyżury? - Problemy są różne. Często dotyczą przemocy domowej, ale też na przykład przestępstwa stalkingu - słyszymy.

W Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem włączą się też aplikanci Koszalińskiej Izby Adwokackiej. W Okręgowej Radzie Adwokackiej przy ul. Piłsudskiego 56 dyżury pełnić będą: dziś (19 lutego) w godz. 12-14 - apl. adw. Oliwia Kasperska, 20 lutego w godz. 9-11 - apl. adw. Marta Grzybowska, 21 lutego w godz. 9-11 - apl. adw. Dagmara Popowicz, 22 lutego w godz. 9-11 - apl. adw. Paulina Ordak. - Zainteresowane osoby mogą uzyskać informacje o uprawnieniach jakie przysługują osobom pokrzywdzonym przestępstwem - informuje adw. Ryszard Bochnia, dziekan ORA w Koszalinie.

W realizację przedsięwzięcia włączyli się też m.in.: Krajowa Rada Kuratorów Sądowych, Krajowa Rada Komornicza.

Zobacz także Ogłoszenie wyroku w sprawie dziecka wyrzuconego przez okno w Szczecinku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo