Trociowe mistrzostwa nad Parsętą [zdjęcia]

Iwona Marciniak
Wiesław Skólmowski
W niedzielę, nad brzegami Parsęty odbyły się Trociowe Mistrzostwa Koła Miejskiego PZW w Kołobrzegu. Jak informuje jego prezes, Wiesław Skólmowski, wystartowało w nich blisko 100 zawodników. To frekwencyjny rekord tych zawodów. Na liście startowej znalazło się 72 członków koła, rywalizujących o tytuły mistrzowskie, oraz dwudziestu jeden gości z Gorzowa Wielkopolskiego, Jeleniej Góry, Poznania, Warszawy i Koszalina, ocenianych w klasyfikacji "open". Rywalizacja trwała pięć godzin. Złowiono 14 troci. Najlepszym zawodnikiem "otwarcia sportowego sezonu trociowego", a także Trociowym Mistrzem Koła został Przemysław Mikołajczyk (troć 71 cm), I Wicemistrzem i jednocześnie drugim zawodnikiem zawodów został Stefan Przychoćko (troć 65 cm), II Wicemistrzem koła i IV w klasyfikacji open był Arkadiusz Kozieł (troć 62 cm). Na III miejscu klasyfikacji generalnej uplasował się Adam Gajek (troć 64 cm). Miejsce V przypadło Grzegorzowi Krycińskiemu (troć 59 cm), a VI Rafałowi Sobczyńskiemu (troć 57 cm). Dalsze miejsca zajęli: Dariusz Krakowiak (51 cm), Wojciech Jabłoński (49,5 cm), Maciej Włodarczyk (49 cm), Tomasz Michalkiewicz (46 cm), Bogdan Babiak (45 cm), Gwidon Szpulecki (45 cm), Adam Piotrowski (41 cm), Jakub Osiecki (40 cm) Tegoroczne mistrzostwa przeszły do historii koła wraz z kilkoma rekordami. Została pobita ubiegłoroczna frekwencja (5 stycznia 2014 roku wystartowało 68 zawodników), pierwszy raz Trociowym Mistrzem Koła został zawodnik, który darował życie złowionej rybie i pierwszy raz 11 zawodników zrobiło to samo. Jak informuje Wiesław Skólmowski: - Niedzielne zawody otworzyły bogaty, tegoroczny program imprez, których organizatorem będzie kołobrzeskie Koło Miejskie PZW, obchodzące w tym roku 65-lecie swego istnienia. Wśród najważniejszych wymienić należy XXVII Memoriał Wiktora Wierzbickiego, ogólnopolskie zawody "Perła Bałtyku" i Mistrzostwa Polski w wędkarstwie plażowym. Główny Kapitanat Sportowy Polskiego Związku Wędkarskiego w Warszawie pierwszy raz w historii powierzył tak ważne zadanie kołobrzeskim wędkarzom.