Program Aktywna Tablica: 6 powodów, dla których warto wybrać...

  Program Aktywna Tablica: 6 powodów, dla których warto wybrać interaktywny monitor Samsung dla szkoły

  Materiał informacyjny

  Program Aktywna Tablica: 6 powodów, dla których warto wybrać interaktywny monitor Samsung dla szkoły
  Interaktywne monitory z powodzeniem zastępują tradycyjne tablice, wzbogacając lekcje o nowe możliwości prezentacji i angażowania uczniów do aktywności w czasie zajęć. Samsung wraz z najwyższej jakości tego typu urządzeniami oferuje też cały pakiet usług i materiałów, które ułatwiają pracę nauczycielom.
  Program Aktywna Tablica: 6 powodów, dla których warto wybrać interaktywny monitor Samsung dla szkoły
  Interaktywne monitory stworzone zostały w taki sposób, by wykorzystać zalety tradycyjnych szkolnych tablic i wzbogacić je o funkcje sprzyjające poprawie efektywności, produktywności i rozszerzenia możliwości w przekazywaniu wiedzy. Z inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej w polskich szkołach wprowadzany jest obecnie program „Aktywna Tablica”, w ramach którego dofinansowany będzie zakup nowoczesnego wyposażenia do szkół, w tym właśnie interaktywnych monitorów. Oto 6 powodów, dla których powinien to być właśnie monitor interaktywny Samsung.

  1. Odpowiedni ekran

  Monitor z 65-calowym ekranem zwiększa komfort uczenia się. Większość urządzeń dostępnych na rynku to ekrany o rozdzielczości 55”. Spełniają one podstawowe wymogi, jednak mogą nie być wystarczające dla komfortowej pracy w grupie. Interaktywny monitor Samsung zapewnia komfort uczniom nawet w licznych, 30-osobowych klasach. Dzięki optymalnemu rozmiarowi także uczniowie w ostatnich ławkach komfortowo i bez problemu dostrzegą wyświetlane na ekranie treści.

  2. Współpraca

  Do interaktywnego monitora Samsung można podłączyć urządzenia uczniów, zarówno te z systemem operacyjnym Android, jak i iOS, czy Windows. Umożliwia to aktywizację uczestników zajęć, efektywne włączenie ich w pracę grupową oraz możliwość bezpośredniej prezentacji wyników ich pracy na monitorze.

  3. Doskonała jasność

  Wszystkie treści na ekranie monitora interaktywnego są idealnie widoczne. Niezależnie od nasłonecznienia obraz jest zawsze bardzo czytelny, dzięki czemu szkoła nie potrzebuje montować rolet w klasach (np. jak do projektora).

  4. Bez kalibracji

  Monitora interaktywnego Samsung nie trzeba kalibrować. W przeciwieństwie do projektorowych rozwiązań, gdzie obraz trzeba dostosować do przekątnej, można prowadzić zajęcia z wykorzystaniem monitora od razu po jego pierwszym uruchomieniu.

  5. Nagłośnienie

  Interaktywny monitor Samsung posiada wbudowane głośniki 2x10, które są w zupełności wystarczające dla potrzeb 30-osobowej klasy. Dzięki nim monitor pozwala na prezentowanie także treści audiowizualnych bez konieczności dokonywania zakupu kolejnych sprzętów.

  6. Niezawodność, czyli niższy koszt

  Samsung daje 3-letnią gwarancje na swoje monitory interaktywne. Rynkowy standard to 2-letnia gwarancja. Czas pracy monitora przewidziany jest na 50.000 h, czyli ponad 7 lat pracy w warunkach szkolnych. Co ważne, Międzynarodowa Organizacja Energy Star wyróżniła monitory interaktywne Samsung jako produkty energooszczędne, co jednocześnie przekłada się na niskie koszty ich eksploatacji.

  Samsung przewiduje także praktyczne szkolenia dotyczące obsługi monitorów oraz bezpłatną pomoc techniczną przy ich instalacji. Wsparcie merytoryczne nauczycielom pracującym na monitorach Samsung zapewniają eksperci stowarzyszenia "MIASTA W INTERNECIE" oraz trenerzy uczestniczący w programie Mistrzowie Kodowania.

  Program Samsung Mistrzowie Kodowania jest największy program edukacyjny mający na celu rozwijanie cyfrowych kompetencji młodego pokolenia Polaków. Obecnie angażuje on ponad 1700 placówek, prawie 4000 nauczycieli i 100 000 uczniów, a w jego ramach powstały setki scenariuszy lekcji. Więcej informacji znajduje się na stronie http://www.samsung.com/pl/business/monitor-interaktywny/

  Stowarzyszenie "MIASTA W INTERNECIE" (SMWI) jest ekspercką organizacją pozarządową działającą od 1998 roku na rzecz rozwoju cyfrowego, wspierającą działania samorządów regionalnych i lokalnych. Eksperci SMWI aktywnie współpracują z partnerami publicznymi, formułując praktyczne rekomendacje na rzecz regionalnego rozwoju gospodarczego i społecznego.

  Interaktywny Monitor Samsung polecają Mistrzowie Kodowania

  aktywna tablica

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo