Patryk Gorczyca zrobił swojej ukochanej Gosi niezwykłą niespodziankę. Oświadczył jej się tuż po przysiędze wojskowej. Oboje pochodzą z Iłży w powiecie radomskim. Niezwykłe oświadczyny odbyły się podczas przysięgi wojskowej.

Ponad 140 kandydatów do służby przygotowawczej Narodowych Sił Rezerwowych złożyło w piątek przysięgę na Placu Wolności w Kielcach.

Wśród nich był 22 - letni Patryk Gorczyca, który zaskoczył swoją ukochaną Gosię i tuż po przysiędze uklęknął przed zaskoczoną dziewczyną i poprosił ją o rękę. 21 - latka była w szoku, ale oczywiście oświadczyny przejęła.

Nie miała wątpliwości

Kiedy emocje trochę opadły a żołnierze pojechali do Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na kielecki Bukówce, tam właśnie odnaleźliśmy zakochaną parę. Okazało się, że młodzi ludzie pochodzą z okolic Iłży w powiecie radomskim.

Patryk zdradził nam, że oświadczyny planował od dłuższego czasu i bardzo się cieszy, że wszystko „wypaliło”, a jego ukochana powiedziała „tak”.

Gosia przyznała, że była niezwykle zaskoczona oświadczynami ukochanego, ale nie miała żadnej wątpliwości, co odpowie na jego pytanie.

Są razem od szesnastego roku życia
Para jest ze sobą już pięć lat. Gosia nie boi się „puszczać” narzeczonego na misje, bo jak zaznacza, będzie bardzo dumna, kiedy jej ukochany będzie walczył w obronie naszego kraju.

A co teraz? Patryk trzy następne miesiące spędzi w jednostce, a Gosia studiuje na trzecim roku w Kielcach. - Będziemy się spotykać i wierzę, że będzie dobrze - mówił Patryk. Dodał, że będzie się starał być przy Gosi jak najczęściej, żeby misja żołnierza wyglądała choć trochę tak, jak inna, zwykła praca.
Zobacz galerię