Pociąg Kolei Śląskich relacji Lubliniec-Katowice zamienił się w niezwykły wybieg. To wszystko za sprawą młodej projektantki - Mai Puente i jej kolekcji ubrań - marki MDST. Maja to gliwicka licealistka, która od dwóch lat projektuje ubrania i organizuje własne pokazy mody.

W pociągu Kolei Śląskich relacji Lubliniec-Katowice w niedzielę, 8 października, odbył się niezwykły pokaz mody. Podczas podróży pasażerowie mogli zobaczyć trzy kolekcje ubrań zaprojektowane przez Maję Puente. Pociąg, który zamienił się w nietypowy wybieg wyruszył z Lublińca o godzinie 12.08. Następnie zatrzymywał się na stacjach m.in. w Katowicach, Tarnowskich Górach, Bytomiu oraz w Chorzowie Batorym (ok. godz. 13.20).

Modelki na nietypowym pokazie mody zaprezentowały kolekcję ubrań zaprojektowaną przez ćwierćkubankę Maję Peuntę. Maja to gliwicka licealistka, która od trzech lat prowadzi bloga lifestylowego (majapeunte.pl). Od dwóch lat licealistka projektuje też ubrania i organizuje własne pokazy mody.

Zobacz galerię

Marka MDST autorstwa Mai Peunte została stworzona z myślą o kobietach, które nie chcą ubierać się w popularnych „sieciówkach" i swoim strojem chcą podkreślić swoją indywidualność i ciekawą osobowość.

Pokaz został zorganizowany przez Maję Peunte oraz Fundację Napraw Sobie Miasto.

POLECAMY TWOJEJ UWADZE

Znasz język śląski? Przetłumacz te zdania QUIZ JĘZYKOWY II

Koszmarny wypadek na DTŚ. Policja szuka świadków ZOBACZ WIDEO I ZDJĘCIA

Ile zarabiają prostytutki na Śląsku i za co RAPORT

tyDZień: Informacyjny program Dziennika Zachodniego