Sprawdzamy kiedy będą otwarte sklepy w niedziele 2018. Kiedy zrobisz zakupy w niedziele 2018. W jakie dni nie będzie można zrobić zakupów w 2018 roku? LISTA. Sklepy zamknięte w niedziele 2018 kiedy data lista

Sprawdziliśmy w które niedziele zrobicie zakupy w sklepach. Projekt ustawy o zakazie handlu w niedziele zawiera 39 dni, w których sklepy będą zamknięte w 2018 roku z powodu zakazu handlu.

Sklepy zamknięte w NIEDZIELE 2018 - KIEDY ZROBISZ ZAKUPY SPRAWDŹ

Od 1 stycznia 2020 roku w Polsce będzie obowiązywał zakaz handlu we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku - trzy przedświąteczne oraz w ostatnie niedziele przypadające w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu, czyli wtedy gdy sklepy organizują wyprzedaże.

Od marca 2018 zakupy zrobimy dokładnie w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Ale już od 2019 roku ograniczenia będą większe. W przyszłym roku sklepy będą czynne tylko w jedną niedzielę w miesiącu - ostatnią. Całkowity zakaz handlu w niedzielę, poza określonymi w ustawie wyjątkami zostanie wprowadzony w 2020 roku.

STYCZEŃ
1 stycznia, poniedziałek - święto
6 stycznia, sobota - Trzech Króli

MARZEC
zakaz handlu 11 marca, niedziela
zakaz handlu 18 marca, niedziela
31 marca, skrócone godziny handlu do godz. 14

KWIECIEŃ
1 kwietnia (Wielkanoc)
8 kwietnia
15 kwietnia
22 kwietnia

MAJ
13 maja
20 maja (Zielone Świątki)

CZERWIEC
10 czerwca
17 czerwca

LIPIEC
8 lipca
15 lipca
22 lipca

SIERPIEŃ
12 sierpnia
19 sierpnia

WRZESIEŃ
9 września
16 września
23 września

PAŹDZIERNIK
14 października
21 października

LISTOPAD
11 listopada (Święto Niepodległości)
18 listopada

GRUDZIEŃ
9 grudnia

Zbliża się moment wejścia w życie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta. Jak do nowej sytuacji przygotowują się centra handlowe i czego mogą spodziewać się klienci?

Polska Rada Centrów Handlowych aktywnie uczestniczyła w dyskusjach na temat wprowadzenia ustawy i przedstawiała argumenty dotyczące jej niekorzystnych skutków społeczno-ekonomicznych dla przedsiębiorców, pracodawców, pracowników oraz konsumentów.

ZAKAZ HANDLU W NIEDZIELE GDZIE ZROBIĆ ZAKUPY

Radosław Knap, dyrektor generalny PRCH tłumaczy, jakie działania podejmują przedstawiciele branży - Zarządcy centrów handlowych przygotowują się do zakazu handlu, ale uzależniają swoje decyzje od warunków, w których działa konkretny obiekt. Zależy to m.in. od profilu centrum handlowego, liczby i rodzaju punktów handlowych i usługowych oraz lokalnych zwyczajów zakupowych. Otwarcia w niedziele bez handlu zapowiedziały duże centra w całej Polsce ze względu na mieszczące się w nich placówki, które zgodnie z ustawą mogą działać, np. kina, restauracje, lodziarnie, kwiaciarnie. W planach mają to także mniejsze obiekty posiadające tego typu lokale usługowe wyłączone spod zakazu. W tej chwili trudno powiedzieć, ilu klientów będzie korzystać z otwartych placówek. W badaniach realizowanych na zlecenie PRCH, jako główne obawy związane z zakazem handlu, klienci centrów handlowych wskazywali chaos, korki i kolejki w soboty.

Niejasne jest także dla nich czy dostępne będą kina, restauracje i usługi zlokalizowane w centrach. Z badania wynika, że problematyczne w podobnym stopniu, co dezorientacja konsumentów, będzie odebranie im możliwości wyboru formy spędzania wolnego czasu z rodziną w galeriach handlowych oraz utrudnienie robienia dużych, rodzinnych zakupów. Właściciele centrów finalne decyzje dotyczące otwarcia obiektów w niedziele objęte zakazem będą podejmować zapewne po kwartale, kiedy będzie można ocenić skutki zakazu. Wiemy, że w całej Polsce zarządcy ustalają, jak duża liczba placówek w danym centrum będzie mogła być otwarta w myśl nowej ustawy.

Wiemy, że zarządcy innych galerii, głównie w największych miastach, również zdecydowali się już na wydłużenie godzin funkcjonowania centrów w soboty i piątki, a w wielu innych centrach handlowych trwają analizy dotyczące tego, czy wydłużenie godzin pracy przyniesie efekt. Nieprecyzyjne zapisy ustawy i bardzo krótkie vacatio legis powodują utrudnienia dla właścicieli centrów, sklepów, pracowników. Dopiero w marcu przekonamy się, jakie utrudnienia czekają na klientów.

OTWARTE SKLEPY NIEDZIELA ZAKAZ HANDLU
BIEDRONKA CZYNNE NIEDZIELA ZAKAZ HANDLU
W niedzielę 11 marca i pozostałe dni z zakazem handlu BIEDRONKA będzie zamknięta.

LIDL NIEDZIELA ZAKAZ HANDLU
W niedzielę 11 marca i pozostałe dni z zakazem handlu LIDL będzie zamknięty.

TESCO CZYNNE NIEDZIELA ZAKAZ HANDLU
W niedzielę 11 marca i pozostałe dni z zakazem handlu TESCO będzie zamknięte.

CARREFOUR CZYNNE NIEDZIELA ZAKAZ HANDLU
W niedzielę 11 marca i pozostałe dni z zakazem handlu CARREFOUR będzie zamknięty.

NETTO CZYNNE NIEDZIELA ZAKAZ HANDLU
W niedzielę 11 marca i pozostałe dni z zakazem handlu NETTO będzie zamknięte.

AUCHAN CZYNNE NIEDZIELA ZAKAZ HANDLU
W niedzielę 11 marca i pozostałe dni z zakazem handlu AUCHAN będzie zamknięty.

KAUFLAND CZYNNE NIEDZIELA ZAKAZ HANDLU
W niedzielę 11 marca i pozostałe dni z zakazem handlu KAUFLAND będzie zamknięty.

PIOTR I PAWEŁ CZYNNE NIEDZIELA ZAKAZ HANDLU
W niedzielę 11 marca i pozostałe dni z zakazem handlu PIOTR I PAWEŁ będzie zamknięty.

ŻABKA I FRESHMARKET CZYNNE NIEDZIELA ZAKAZ HANDLU
Sklepy tych sieci będą czynne w zależności od decyzji ajentów.