Starcie o podium. Gwardia Koszalin - Kaszubia Kościerzyna 3:1 [wideo, zdjęcia]

Mecz z Kaszubią miał dla Norberta Neumanna (w niebieskim stroju) niecodzienny przebieg. Dawid Jaśkiewicz
W meczu dwóch czołowych drużyn Bałtyckiej trzeciej ligi, Gwardia Koszalin pokonała przed własną widownią Kaszubię Kościerzyna 3:1. Gwardziści rozpoczęli pojedynek od mocnego uderzenia. Już w szóstej minucie futbolówkę przechwycił Norbert Neumann, a precyzyjnym strzałem z okolic linii pola karnego do siatki posłał ją Przemysław Brzeziański. Podopieczni Łukasza Drożdżala grali bardzo agresywnie, szybko doskakując do swoich rywali i często zmuszając ich do prostych błędów. W jednej z nielicznych sytuacji, Sebastian Fabiański znakomicie interweniował po strzale Karola Stysia. W 21 minucie gospodarze szybko wykonali rzut z autu, a z narożnika pola karnego celnie uderzył Norbert Neumann. W 30 minucie arbiter dopatrzył się przewinienia na jednym z zawodników gości i bez wahania odgwizdał rzut karny. W pojedynku z Mateuszem Łuczakiem górą okazał się golkiper Gwardii, w doskonałym stylu broniąc "jedenastkę" wykonywaną przez byłego gracza takich klubów jak Lechia Gdańsk czy Korona Kielce. Druga połowa rozpoczęła się od zablokowanego strzału Michała Drzymały. W 57 minucie w polu karnym gospodarzy doszło do olbrzymiego zamieszania. Futbolówka niefortunnie odbiła się od Norberta Neumanna i wpadła do siatki. Bramkarza Gwardii próbował zaskoczyć również Mateusz Łuczak. Sporo ożywienia do gry miejscowych wniósł Wojciech Wójcik. Młody skrzydłowy dwukrotnie strzelał na bramkę rywala, lecz za każdym razem niecelnie. Swoich szans szukał także Mateusz Bień. Tuż przed końcowym gwizdkiem z defensywą gości ponownie poradził sobie Wójcik, a strzałem w kierunku dalszego rogu bramki rezultat spotkania ustalił Norbert Neumann. Gwardia Koszalin - Kaszubia Kościerzyna 3:1 (2:0) Bramki: Norbert Neumann 2 (21., 90+1.), Przemysław Brzeziański (6.) - Norbert Neumann (57., sam.).