NOWE
  ZDJĘCIA


  ● Cheerleaders AZS Koszalin
  ● Targi Pracy w Koszalinie
  ● Możesz stracić 500 plus

  Rozwiń
  Norwegia na deskach. Gala sportów walki w Szczecinku

  Norwegia na deskach. Gala sportów walki w Szczecinku

  Krzysztof Marczyk

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Sporty walki. Mecz międzypaństwowy w Szczecinku.
  Norwegia na deskach. Gala sportów walki w Szczecinku
  1/7

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Rajmund Wełnic

  Mecz Polska kontra Norwegia przyniósł wielkie sportowe emocje przy licznie zgromadzonej publiczności, która szczelnie wypełniła halę. W obiekcie przy ul. Jasnej w Szczecinku rywalizacja toczyła się w formułach full-contact i K1. To była już szósta edycja tej gali sportów walki.

  Zmagania organizował KSW Szczecinek,a dodatkową atrakcją był pokaz kulturystyczny Karola Małeckiego, zwycięzcy Mr. Olympia i Arnold Classic Europe. Nie brakowało też występów muzycznych oraz akcentów charytatywnych, bowiem możliwe było zarejestrowanie się jako potencjalny dawca szpiku. Daniem głównym wieczoru była jednak seria pojedynków.

  We wstępnej karcie walk Bartłomiej Mięciuk (KSW Szczecinek) wygrał jednogłośną decyzją sędziów z Mateuszem Żydeckim (KKT Bałtyk Koszalin). Dawid Czapiewski (KSW), po wyrównanym starciu, w efektowny sposób znokautował w 3. rundzie Jakuba Szymanowskiego (Sporty Walki Piła). Bartosz Grat (KSW) pokonał na punkty (3:0) Dawida Siega (Piła). Paweł Osiński (Bałtyk) w 2. rundzie zadała potężny cios prawym sierpowym i powalił swego przeciwnika, Dawida Drosta (Smok Toruń) na deski. Maciej Wysocki (KSW) wypunktował (3:0) z kolei Błażeja Nagórskiego (Fight Club Koszalin).  W meczu Polska - Norwegia 3:1 zwyciężyli gospodarze, choć kontrowersji nie brakowało. W kategorii 54 kg Sahand Lahafdoozian w pewnym stylu pokonał Pawła Dąbrowskiego, który był skutecznie liczony w 3. rundzie. W kat. 75 kg Raymond Straume uległ w podobnym stylu Tomaszowi Przybylskiemu.

  Choć Polak przegrywał przez dwie pierwsze rundy, to w trzeciej doprowadził do tego, że jego rywal padł na deski, był dwukrotnie liczony i przegrał. W kat. 81 kg Espen Klofjell uległ 0:3 Robertowi Krasoniowi. I wreszcie w kat. 86 kg Rodrigue Nzoyibuka po bardzo wyrównanej walce przegrał 1:2 z Pawłem Kochańskim. To było najbardziej dyskusyjne rozstrzygnięcie, bo wielu obserwatorów wskazywało, że jednak wygra Norweg i mecz zakończy się remisem. Stało się jednak inaczej.

  Popularne na gk24:
  Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  12 Tenorów - wielka muzyczna gala

  12 Tenorów - wielka muzyczna gala

  Laur Piękna 2018 - zagłosuj na swoich faworytów

  Laur Piękna 2018 - zagłosuj na swoich faworytów

  Nie daj się okraść w sieci

  Nie daj się okraść w sieci

  Koniec urlopu na żądanie, zakaz dorabiania w innej firmie i dłuższy czas pracy dla palaczy.

  Koniec urlopu na żądanie, zakaz dorabiania w innej firmie i dłuższy czas pracy dla palaczy.