Sport

  Oficjalnie: Romeo Jozak nowym trenerem Legii Warszawa. Klub...

  Oficjalnie: Romeo Jozak nowym trenerem Legii Warszawa. Klub ma działać jak Dinamo Zagrzeb?

  JCZ

  Gol24

  Aktualizacja:

  Gol24

  Romeo Jozak
  1/5
  przejdź do galerii

  Romeo Jozak ©legia.com

  Następcą Jacka Magiery w Legii Warszawa został Romeo Jozak. - Uznałem, że potrzebny jest wstrząs - tłumaczył decyzję na konferencji prezes Dariusz Mioduski. W klubie z Łazienkowskiej zatrudnienie znajdą również dwaj jego rodacy. Asystentem będzie Dean Klafurić, a za Akademię ma odpowiadać Marko Kepcija.
  Jozak w Dinamo Zagrzeb był dyrektorem sportowym jak i szefem akademii, która przyniosła ogromne zyski z tytułu transferów. Pracował również w charakterze asystenta trenera, a w reprezentacji Chorwacji był dyrektorem technicznym. Ma natomiast niewielkie doświadczenie jeśli chodzi o samodzielne prowadzenie drużyny. W NK Osijek pełnił funkcję szkoleniowca rezerw.

  W European Club Association, której prezes Legii Dariusz Mioduski został niedawno wiceprezesem, Jozak pracuje w pionie odpowiedzialnym za szkolenie i rozwój młodzieży. To też może zdradzać kierunek jaki dzięki niemu ma obrać warszawski klub, który m.in. z myślą o najmłodszych w 2019 roku rozpocznie zajęcia w nowoczesnej bazie treningowej w Książenicach.

  Przypomnijmy, pracę w Legii po niecałym roku stracił Jacek Magiera. Oprócz niego sztab uszczuplili asystent trenera Tomasz Łuczywek oraz trener przygotowania fizycznego Sebastian Krzepota. Pożegnano także dyrektora sportowego Michała Żewłakowa i Marcina Żewłakowa.

  Przeczytaj więcej o zwolnieniach w Legii Warszawa

  Sonda

  Jak oceniasz decyzję w sprawie zwolnienia Jacka Magiery?

  EKSTRAKLASA w GOL24


  Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

  TOP 10 czołowych postaci początku sezonu w 1. lidze  MAGAZYN SPORTOWY 24

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Sport z kraju i ze świata

   Zobacz więcej na Sportowy24.pl

   Sportowy24 na Facebooku

   Galerie

   GOL24 na Facebooku

   Gry On Line - Zagraj Reklama