Liga Światowa, Polska - Rosja: Biało-czerwoni zostali oszukani?

ŁŻ
Pawel Lacheta
Siatkarze reprezentacji Polski nie sprostali w sobotę kadrze Rosji, przegrywając pojedynek 1:3. W drugim secie tego pojedynku doszło do kontrowersyjnej sytuacji.

Przy stanie 2:2 Rosjanie wyprowadzili skuteczną kontrę, którą na punkt zamienił atakujący Wiktor Poletajew. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że rywalom biało-czerwonych przyznano za tę akcję... dwa punkty. Uwagę na to zwrócił statystyk reprezentacji Polski, Oskar Kaczmarczyk.

"Od pierwszej przerwy technicznej interweniowaliśmy, że wynik jest nieprawidłowy, jednak ostatecznie supervisor nie zmienił go. Mamy teraz tablety, pięćdziesięciu ludzi do obsługi meczu. Ludzie się przyznają, a mimo to dzieją się takie rzeczy. Liczydła! Do liczydeł wróćmy, bo my chcemy grać w siatkówkę. Na ustalonych zasadach - denerwował się po meczu na Twitterze Oskar Kaczmarczyk.

Kibice, którzy oglądali ten pojedynek w telewizji, również mogli zauważyć w rogu ekranu, że Rosjanom przyznano dwa punkty za akcję. Przypomnijmy, biało-czerwoni przegrali drugą partię spotkania do 20, a cały mecz 1:3.

Prawdopodobnie ten punkt niewiele by zmienił, bo Polacy byli po prostu słabsi od Rosjan w tym pojedynku. Głosy, mówiące o tym, że Polacy przegrali batalię przez ten błąd, na pewno są nieuzasadnione. Ale z drugiej strony, na tym poziomie takie błędy nie mają prawa się pojawiać. To Liga Światowa, a nie mecz podwórkowy!

Natalia Siwiec: Krychowiak jest najbliżej mojego typu