Półfinaliści regionalnego Pucharu Polski w komplecie

Głos Koszaliński

©Jacek Wójcik

W środę poznaliśmy komplet półfinalistów regionalnego Pucharu Polski.

Do Bałtyku Koszalin, który awansował we wtorek, dołączyły trzecioligowe Kotwica Kołobrzeg i Świt Skolwin oraz czwartoligowa Ina Goleniów.

W Kołobrzegu Kotwica wysoko pokonała Gryfa Polanów (IV liga) 6:0 (2:0). Goście odpierali ataki do 40. min, gdy wynik otworzył Michał Danilczyk. Trzy minuty później podwyższył Łukasz Włodarczyk. Wynik 2:0 utrzymał się do 64. min, gdy podwyższył go wprowadzony 2. min wcześniej niespełna 16-letni Szymon Cybulski. Po tym golu goście opadli z sił, a Kotwica strzeliła jeszcze trzy - Ołeh Majik dwa (75. i 88.) i swojego drugiego Cybulski (80.).

W Karlinie czwartoligowy Sokół przez ponad godzinę utrzymywał bezbramkowy remis z liderem III ligi, Świtem. Na początku II połowy był nawet bliski prowadzenia po strzale Marcina Gozdala. Niestety, w 71. min pechową interwencję zaliczył obrońca Sokoła, Michał Kowalczyk. Próbując wybić piłkę po dośrodkowaniu, skierował ją do własnej bramki. Goście poszli za ciosem i po 3. min rezultat ustalił Patryk Bil.

W trzecim meczu Rega Trzebiatów zremisowała z Iną Goleniów 4:4 (3:3, 1:1), by przegrać w karnych 1:4.

W półfinałach (23 maj, godz. 18.00) Bałtyk zagra ze Świtem, a Ina z Kotwicą.