Gwardia Koszalin gromi AZS UMK Toruń. Tołłoczko wyrównuje rekord

Bez niespodzianek w meczu 15. kolejki rozgrywek II ligi. Gospodarze od pierwszych minut objęli kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Grali szybko, skutecznie i uważnie w obronie.

Ekipa gości sprawiała wrażenie lekko spiętej, zdekoncentrowanej. A jeśli już udało im się przedrzeć przez zasieki stawiane przez gwardzistów, to swoich szans wykorzystać nie potrafili, rażąc nieskutecznością. A podopieczni Piotra Stasiuka rzucali kolejne bramki z bezwzględną regularnością. Dość powiedzieć, że już po niespełna ośmiu minutach było 9:0. A kolejne, rozpaczliwe próby torunian, by zdobyć pierwszego gola, paliły na panewce. Dopięli swego dopiero w 10. minucie. Z upływającymi minutami gwardziści grali z coraz większą pewnością siebie, momentami zbyt dużą, pozwalając przeciwnikom na zmniejszenie dystansu. Nie na tyle jednak, by nie schodzić do szatni ze sporą, bezpieczną przewagą.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ większym przeobrażeniom. Koszalińscy szczypiorniści konsekwentnie powiększali przewagę, a goście jedynie okazjonalnie potrafili pokonać któregoś z bramkarzy Gwardii. Po stronie gospodarzy prym wiódł zwłaszcza Bartosz Tołłoczko, najskuteczniejszy zawodnik na parkiecie. Z 17 trafieniami na koncie wyrównał klubowy rekord, należący wspólnie do Piotra Stasiuka i Jakuba Radosza.

Gwardia Koszalin - AZS UMK Toruń 44:20 (23:8)
Gwardia: Gryzio, Bugaj, Rycharski - Kiciński 5, Jakutowicz 4, Laskowski 3, M. Kamiński 2, Goerig 2, Hertig 1, Czerwiński 4, Tołłoczko 17, Urbański 2, Pawlak 1, Szymko, Czaplicki 2, Prudzienica 1.