Vistal Gdynia - Energa AZS Koszalin 16:22

red
Energa AZS Koszalin wygrała na wyjeździe z drużyną Vistal Gdynia.

Dla szczypiornistek z Koszalina jest to druga wygrana z rzędu w pojedynku z rywalem z górnej połowy ligowej tabeli. Przed tygodniem podopieczne Anity Unijat pokonały na swoim parkiecie Pogoń Balticę Szczecin.

W pierwszej połowie sobotniego meczu żadnej z drużyn nie udało się wypracować widocznej przewagi. Gra toczyła się w zasadzie bramką za bramkę i dopiero po dwudziestu minutach rywalizacji gospodynie "uciekły" koszaliniankom na dwa trafienia. Końcówka tej części należała jednak do zespołu z Koszalina, który zszedł na przerwę przy prowadzeniu 9:8.

Po zmianie stron Energetyczne uważnie grały w defensywie, mocno utrudniając poczynania zawodniczek Pawła Tetelewskiego. Po niecelnych rzutach gdynianek,koszalinianki wyprowadzały bardzo szybkie kontry, po których sukcesywnie budowały swoją przewagę.

Ostatecznie Energa AZS ograła na wyjeździe Vistal Gdynia 22:16 (9:8). Najskuteczniejsze w naszym zespole - Hanna Sądej i Walentina Nestsiaruk, rzuciły po sześć bramek.