Energa AZS Koszalin wygrywa w Nowym Sączu

Jacek Wójck
Energa AZS Koszalin awansowała na 5. miejsce w tabeli Superligi PGNiG Kobiet.

Zawodniczki Energi AZS Koszalin mają za sobą najdłuższy wyjazd w sezonie. Do Nowego Sącza wybierały się z jednym celem - sięgnięcia po 2 punkty. Udało się go zrealizować, co przy porażce szczecińskiej Pogoni w Lublinie dało podopiecznym Anity Unijat awans na 5. miejsce w tabeli. Wygrana z Olimpią pozwoliła też powiększyć przewagę nad siódmym Łączpolem Gdańsk, który został rozbity u siebie przez Start Elbląg.

W Nowym Sączu liderką koszalińskiej drużyny była Walentyna Nieściaruk. Białorusinka zdobyła 10 bramek. Do przerwy skutecznością imponowała Paulina Tracz (6 goli).

Rywalki prowadziły tylko na początku meczu (1:0, 6;4). Od 13. min przewaga Akademiczek nie podlegała dyskusji. Przed przerwą wypracowały sobie 7 bramek przewagi. Po zmianie stron Olimpia nie zbliżyła się na mniej niż 5 goli. Z kolei najwyższa przewaga Energi AZS sięgała 9 trafień. Skończyło się wyraźnym zwycięstwem 28:20.

Olimpia Beskid Nowy Sącz - Energa AZS Koszalin 20:28 (9:16)

Olimpia: Sach, Szczurek - Płachta 1, Leśniak 4, Choromańska, Luberecka 1, Dzidek 1, Pinda 2, Smbatian 5, Nosal 1, Pożoga 1, Rosińska 4.