Energa AZS Koszalin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 30:27

red
archiwum
archiwum Jacek Wójcik
Szczypiornistki Energi AZS Koszalin pokonały na swoim parkiecie Piotrcovię Piotrków Trybunalski 30:27.

Choć jako pierwsze gola w tym meczu zdobyły gospodynie, to w pierwszych minutach spotkania na parkiecie lepiej radziły sobie przyjezdne, które przez kilka chwil prowadziły nawet dwoma trafieniami. Z czasem koszalinianki uporządkowały swoją grę, a obie drużyny toczyły bardzo wyrównany pojedynek. Końcówka tej części należała jednak do podopiecznych Anity Unijat, które bezlitośnie wykorzystywały błędy zespołu z Piotrkowa i zeszły na przerwę przy czterobramkowym prowadzeniu (15:11).

Choć początek drugiej połowy należał do drużyny prowadzonej przez Rafała Przybylskiego, gospodynie w porę wróciły na właściwe tory i utrzymywały 3-4 trafienia przewagi. Zawodniczki Piotrcovii grały jednak bardzo konsekwentnie, co przyniosło skutek w końcówce spotkania, gdy przyjezdne zbliżyły się najpierw do Energi AZS na jedno trafienie, a kilka chwil później objęły nawet prowadzenie. W trudnych chwilach Energetyczne poderwała Romana Roszak.

Ostatecznie Energa AZS Koszalin ograła Piotrcovię Piotrków Trybunalski 30:27 (15:11)

Energa AZS: Kowalczyk, Prudzienica - Roszak 10, Sądej 6, Nestsiaruk 4, Błaszczyk 3, Protsenko 1, Michałów 2, Izak 2, Budnicka 1, Kaczanowska 1, Stasiak, Tracz, Domaros, Chmiel.