Wygrana na raty. Rasel Dygowo lepszy od Osadnika Myślibórz

Po trzech meczach bez wygranej, Rasel przełamał się i pokonał Osadnika na jego terenie. W meczu w ramach 14. kolejki rozgrywek dygowianie zrobili ważny krok, by opuścić dolną część tabeli.

Jednak spotkanie zaczęło się dla nich fatalnie. Michał Lampa faulował w polu karnym jednego z zawodników gospodarzy. Waśków obronił strzał z 11 metrów, ale arbiter nakazał powtórkę, bo golkiper Rasela wyszedł zbyt daleko od własnej bramki. Przy powtórce Paweł Myszkowski już się nie pomylił. Nie minęły dwie minuty, a goście doprowadzili do wyrównania. Lampa dośrodkował do Sławomira Kukielewskiego, a ten trafił w poprzeczkę. Piłki dopadł Łukasz Wiśniewski i trafił do siatki.

Po przerwie mocno uwidoczniła się przewaga podopiecznych trenera Macieja Kiszkiela. W kolejnej sytuacji Kukielewski dośrodkował z rzutu rożnego, a Wisniewski nie zmarnował tego podanie i najlepiej odnalazł się w polu karnym, dając prowadzenie Raselowi. To nie zadowoliło ekipy z Dygowa. W 75. minucie Andrzej Wojciechowski dośrodkował z rzutu wolnego, a Marcin Murawski trafił w poprzeczkę.Piłkę przejęli goście i chcieli ruszyć z kontrą, ale nad wszystkim czuwał Wojciechowski, który odzyskał futbolówkę, znów podał do Murawskiego, a ten tym razem już nie pomylił i zrobiło się 3:1. Kropkę nad "i" postawił Tymoteusz Lange, który najpierw nie trafił po asyście Wiśniewskiego, ale już dobitka okazała się skuteczna.

- Wreszcie widać było solidną, konsekwentną grę - przyznał Wojciechowski. - Warunki były ciężkie do graniu dla obu ekip, dlatego chwała chłopakom za to, że zagrali z wiarą, dążyli do zwycięstwa, walczyli. Nie zasługujemy na miejsce w tabeli, w którym teraz jesteśmy. Musimy punktować dalej i udowodnić na murawie, że możemy być znacznie wyżej - podsumował.

Osadnik Myślibórz - Rasel Dygowo 1:4 (1:1)
Bramki: 1:0 (30.), 1:1 i 1:2 Wiśniewski (32. i 55.), 1:3 Murawski (75.), 1:4 Lange (85.).
Rasel: Waśków - Żdanow, Ejzygmann, Murawski, Lampa, Kukielwski (70. Lange), Zejfer (60. Kołodziejski), Stępień, Wiśniewski, Wojciechowski (87. Niemierzycki), Duwe (75. Suchwałko).