Srogie pucharowe lanie ligowców

Błękitni nie pozostawili MKP złudzeń w tym, kto powinien wystąpić w drugiej rundzie Pucharu Polski Rajmund Wełnic
Piłka nożna/Puchar Polski. Na rundzie wstępnej Pucharu Polski szczebla centralnego (1/32) zakończyły swoją przygodę zespoły z naszego regionu.

I Kotwica, i MKP nie miały większych szans w starciach z wyżej notowanymi rywalami, na innych etapach przygotowań do sezonu. Różnica formy była w obu przypadkach aż nadto widoczna.

W Kołobrzegu obie drużyny zaczęły z wysokiego c, ale od początku najbliżej trafienia do siatki byli goście (słupek Michała Fidziukiewicza w 9. minucie, kilka późniejszych niecelnych strzałów). I-ligowiec dopiął swego dopiero na około 15 minut przed końcem spotkania. Remigiusz Szywacz przytomnie zagrał do Fidziukiewicza, a ten pewnym uderzeniem w długi róg dał prowadzenie swej drużynie. Wynik ustalił po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Daniel Tanżyna i to zespół z Tych zagra w kolejnej rundzie PP.

W Szczecinku gospodarze doskonale wiedzieli, że czeka ich misja niemal niemożliwa, i to z kilku powodów. Problemy kadrowe (kartkowicze, kontuzje), brak konkretnego sparingu przed pucharowym spotkaniem, a do tego wyżej notowany rywal, mający już za sobą serię meczów kontrolnych. I na murawie Błękitni zgotowali podopiecznym Zbigniewa Węglowskiego prawdziwy pogrom, wynik otwierając już w 3. minucie. A obfity worek z bramkami dopiero się rozwiązywał...
Teraz oba zespoły z naszego regionu mogą skupić się już tylko na rozgrywkach ligowych.

Kotwica Kołobrzeg - GKS Tychy 0:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Fidziukiewicz (75.), 0:2 Tanżyna (81.).
Kotwica: Michalak - Prejs, Słodowy, Wypij, Rydzak, Kacprzycki, Danilczyk, Michurski (86. Ruszczak), Śmiechowski, Szymański, Włodarczyk (90. Zaniewicz).

MKP Szczecinek - Błękitni Stargard 0:7 (0:5)
Bramki: 0:1 Wojtasiak (3.), 0:2 Gutowski (10.), 0:3 Szymusik (23.), 0:4 Skórecki (33.), 0:5 Pustelnik (37.), 0:6 i 0:7 Inczewski (68. i 72.).
MKP: Wilczyński - Gobis, Kozanko, Hayashi, Góra (34. Fiedorowicz), Jureczko, Sojka (80. Grabowski), Palus (79. Schab), Jabłoński, Kaszczyc, Szymański.