Czekali na to od wakacji. MKP Szczecinek wygrywa z Olimpem Gościno

Szczecinek. Zwycięstwo gospodarzy u siebie. Goście nie wykorzystali szansy.

Gol na wagę kompletu punktów podopiecznych trenera Zbigniewa Węglowskiego padł w drugiej połowie, po akcji Kamila Schaba. Ten przedarł się w pole karne i mocno wstrzelił piłkę do stojącego na dalszym słupku Marcina Kaszczyca. Futbolówkę niefortunnie przeciął jednak stoper Olimpu, Marek Skowyra, pokonując tym samym własnego bramkarza.

Podopieczni grającego trenera Marcina Słobody rzucili się do odrabiania strat. Bezskutecznie. Zwłaszcza w końcówce spotkania mocno kotłowało się pod szczecinecką bramką, ale ani Adam Zalewski, ani Bartosz Stadnik, czy Paweł Kułakowski nie zdołali odmienić losów spotkania, choć mieli ku temu dogodne okazje. Paradoksalnie to goście mieli więcej z gry w drugiej części meczu, ale nie potrafili udowodnić tego strzelanymi bramkami.

Zdawało się wręcz, że MKP bardziej pilnuje własnej bramki, niż stara się inicjować akcje zaczepne. W pierwszej połowie zaś gospodarze, mimo że dłużej utrzymywali się przy piłce, to nie potrafili wyraźnie zagrozić drużynie z Gościna i pierwsze 45 minut było raczej bezbarwne.

Brakowało ostatniego podania, dokładności, zimnej krwi pod polami karnymi obu zespołów. Natomiast jeśli chodzi o grę w destrukcji, czy eliminowanie atutów przeciwnika, to gospodarze odrobili pracę domową.

MKP w dalszym ciągu kontynuuje więc osobliwą bezkompromisową serię - szczecinecka ekipa albo wygrywa, albo przegrywa. Teraz jednak wreszcie przełamała się na własnym obiekcie, który dotychczas wyraźnie jej nie służył (ostatnio zwyciężyła tu 2:0 z Iną Goleniów 30 sierpnia w 4. kolejce rozgrywek).

MKP plasuje się w górnej części stawki ze stratą ledwie punktu do trzeciego miejsca. Sytuacja Olimpu robi się zaś coraz trudniejsza. Zespół przegrał po raz trzeci w ostatnich pięciu spotkaniach, a dorobek 13 punktów i trzecie od końca miejsce w tabeli nie mogą nastrajać optymistycznie.

MKP Szczecinek- Olimp Gościno 1:0 (0:0)

1:0 Skowyra (55., samobójcza).
MKP: Wilczyński - Sojka, Kaito (73. Kusiak), Woźniak, Jurjewicz, Jabłoński, Jureczko, Malczyk, Schab (80. Bednarski), D. Szymański (17. Góra), Kaszczyc.
Olimp: Mikołajczak - Wudaczyk (70. Klimkowski), Płomiński, Skowyra, K. Bocheński (70. Plata), Kita, Obrębski (80. Grochowski), Stadnik, Zalewski, Marcin Słoboda (55. Kułakowski).