Gwardia Koszalin w Puławach bez przełamania

Strzelec pierwszej bramki dla Wisły,  Dawid Pożak (z prawej) w pojedynku z Aleksandrem Januszkiewiczem
Strzelec pierwszej bramki dla Wisły, Dawid Pożak (z prawej) w pojedynku z Aleksandrem Januszkiewiczem Łukasz Kaczanowski
Piłkarze Gwardii Koszalin doznali czwartej z rzędu porażki na boiskach II ligi, po której spadli na ostatnie miejsce w tabeli.

Po trzech przegranych z rzędu, Gwardia jechała do spadkowicza z I ligi z cichą nadzieją na przełamanie serii spotkań bez zdobytych punktów i goli. Nie udało się ani jedno, ani drugie. Znów lepsi byli rywale, a okres bez zdobytego gola Gwardii wydłużył się do niemal 400 minut.

Trener Tadeusz Żakieta znów dokonał zmian w zespole. W bramce drugoligowy debiut zaliczył Maciej Dulewicz, po raz pierwszy w wyjściowym składzie pojawił się Maciej Gregorek, a miejsce kontuzjowanego Przemysława Brzeziańskiego zajął w ataku Paweł Łysiak. Niestety, roszady nie pomogły. Od początku to gospodarze nadawali ton grze. Już w 6. min Dulewicz musiał bronić strzał Słoweńca Alena Ploja. Losy spotkania rozstrzygnęły się praktycznie między 24. i 29. min. Najpierw Ploj wypuścił do boju Dawida Pożaka, który pewnym uderzeniem pokonał Dulewicza. W 27. min okazję do podwyższenia wyniku miał Sebastian Głaz, ale chybił z 10 m. Co się odwlecze... Dwie minuty później Ploj zaliczył drugą asystę, tym razem przy golu doświadczonego Jakuba Smektały. Napastnik ze Słowenii uwieńczył bardzo dobry występ na początku drugiej połowy. W 47. min wykorzystał dośrodkowanie Smektały i strzałem z bliska ustalił wynik spotkania.

- Mogę być zadowolony z postawy drużyny, gry w ataku pozycyjnym, ale nie cieszy to, że znów wracamy bez punktów. Bramki straciliśmy po indywidualnych błędach, które gospodarze wykorzystywali w sposób wręcz wzorowy - powiedział T. Żakieta.

Wisła Puławy - Gwardia Koszalin 3:0 (2:0)

1:0 Pożak (24.), 2:0 Smektała (29.), 3:0 Ploj (47.).

Wisła: Madejski - Sedlewski, Poznański, Murawski, Sulkowski, MaksymiukI (69. Szczotka), GłazI, Szymankiewicz (78. Popiołek), Pożak, Smektała (75. Brzeski), Ploj (85. Kusal).

Gwardia: Dulewicz - Januszkiewicz, Wojciechowski, Baranowski, Oleszczuk (71. Maciąg), Shimmura, Ginter (67. Przyborowski), Zyska, Gregorek (76. Kwiatkowski), Karbowiak, ŁysiakI (67. Szubert).

5. kolejka: Warta - MKS Kluczbork 3:0 (3:0), GKS Jastrzębie - GKS Bełchatów 2:0 (1:0), ŁKS Łódź - Błękitni 2:1 (0:0), Radomiak - ROW Rybnik 1:0 (0:0), Siarka - Rozwój 0:0, Garbarnia - Legionovia 1:2 (1:0), Olimpia - Gryf 1:3 (1:1), Znicz - Stal 1:3 (0:0).

QUIZ. Sprawdź, czy rozpoznajesz najpopularniejsze aplikacje po ich logach!