Polska remisuje 1:1 w meczu z Norwegią (relacja, zdjęcia)

Wojciech Kukliński [email protected]
Polska - Norwegia 1:1 (1:0). Trzy tysiące widzów obejrzało dzisiejsze, rozegrane na głównej płycie stadionu Bałtyk spotkanie biało-czerwonych. Piłkarska reprezentacja Polski do lat 19, która przygotowuje się do eliminacyjnych występów Mistrzostw Europy, rozegrała pierwszy z zaplanowanych czterech meczów.

Mecz Polska - Norwegia w Koszalinie

Po wyrównanych kilku pierwszych minutach inicjatywę przejęli Polacy. groźnie z dystansu uderzał Michał Fidziukiewicz, ale bramkarz Norwegów wybił piłkę na róg. W 16. minucie Polacy zdobyli bramkę. Michał Oleksy mając przed sobą golkipera rywali posłał półgórną piłkę w prawy róg. Po czterech minutach byliśmy blisko strzelenia drugiego gola. Tym razem Mikołaj Zwoliński trafił z kilku metrów bramkarza Norwegów w nogi. Gdy wydawało się, że pierwsza część spotkania zakończy się minimalnym prowadzeniem naszych piłkarzy, Norwegowie przeprowadzili ostatnią akcję. Do remisu doprowadził Jorgen Skjelvik.

W drugiej części więcej z gry mieli nasi rywale. Polacy grali tak jakby nie wierzyli w zwycięstwo. Ozdobą pojedynku był strzał Michała Czekaja. Zmierzająca w samo okienko bramki piłkę piękną paradą obronił jednak Arild Ostabo. Polacy poderwali się do walki w samej końcówce spotkania, w której stworzyli dwie doskonałe do strzelenia zwycięskiego gola sytuacje. Ostabo jednak nie skapitulował i mecz zakończył się remisem. Rewanż w czwartek (3 bm.) w Szczecinku. początek spotkania o godzinie 11.00.

Polska - Norwegia 1:1 (1:0)
1:0 Paweł Oleksy (16.), 1:1 Jorgen Skjelvik (45.).

Żółte kartki: Damian Ałdaś, Kamil Wenger.

Składy:

Polska: Kurto (46. Słowik) - Kasiak, Wenger, Oleksy, Gogol (46. Famulski), Zwoliński (62/ Stec), Podprygała, Kucharczyk, Ałdaś, Fidziukiewicz.

Norwegia: Ostabo - Wenbagomo, Wemberg, Landu, Vage Nilsem. Abdissalam, Elabdellaoui, Henriksen, Lehne, Kastratl, Skjelvik.