Zadecydowała dogrywka. MKP Szczecinek - Gwardia Koszalin 2:1 [wideo]

MKP Szczecinek pokonał po dogrywce trzecioligową Gwardię Koszalin i awansował do dalszej fazy rozgrywek o Puchar Polski Dawid Jaśkiewicz
W meczu o Puchar Polski na szczeblu okręgu, MKP Szczecinek wygrał na swoim boisku z trzecioligową Gwardią Koszalin 2:1. O losach awansu musiała zadecydować dogrywka.

W regulaminowym czasie gry na tablicy wyników widniał rezultat 1:1. W pierwszej części meczu więcej sytuacji strzeleckich stworzyli sobie trzecioligowcy, lecz piłki do siatki nie zdołali skierować m.in. Przemysław Brzeziański, Fabian Słowiński, Daniel Wojciechowski czy Wojciech Wójcik. MKP odpowiedział szansą Kamila Brodowicza, po której z trudem interweniował Patryk Wójcik.

Po zmianie stron gospodarze zmusili gwardzistów do wzmożonego wysiłku w defensywie. Dwukrotnie w znakomitych sytuacjach znalazł się Zbigniew Węglowski, lecz grający szkoleniowiec szczecineckiego zespołu żadnej z nich nie zdołał zamienić na gola. W 57 minucie z prawego skrzydła precyzyjnie dośrodkował Mateusz Jureczko, a głową futbolówkę do siatki skierował Maciej Szydlak.

Podopieczni Łukasza Drożdżala ruszyli do odrabiania strat. Dziesięć minut po stracie gola, z rzutu rożnego dośrodkował Daniel Wólkiewicz, a głową do wyrównania doprowadził Robert Ziętarski. W kolejnych minutach gwardziści szukali swoich szans przede wszystkim po stałych fragmentach gry.

O losach awansu musiała zadecydować dogrywka. W 118 minucie gospodarze wyprowadzili szybką kontrę, a gola na wagę awansu zdobył Zbigniew Węglowski.

MKP Szczecinek - Gwardia Koszalin 2:1 (0:0, 1:1)