Fura szczęścia, Malarz i Nikolić. Legia pokonuje AS Trencin na wyjeździe!

Jacek Czaplewski
Legia wygrała w Żylinie. Nikolić strzelił po podaniu Kucharczyka
Legia wygrała w Żylinie. Nikolić strzelił po podaniu Kucharczyka Szymon Starnawski /Polska Press
Legia Warszawa bliżej IV rundy eliminacji do Ligi Mistrzów! W pierwszym meczu III rundy w Żylinie szczęśliwie pokonała AS Trencin 1:0 (0:0). Gola po akcji Michała Kucharczyka strzelił niezawodny Nemanja Nikolić. Cuda w bramce wyczyniał natomiast Arkadiusz Malarz. Bez niego mistrzowie Polski byliby dzisiaj w zdecydowanie innych nastrojach.

Legia przystąpiła do meczu w Żylinie z kłopotami kadrowymi. Kontuzje wyeliminowały ze składu Guilherme i Adama Hlouska. W międzyczasie do Herthy Berlin odszedł Ondrej Duda. A zakontraktowany dzisiaj Steeven Langil siłą rzeczy nie został zgłoszony do rozgrywek.

Mając to wszystko na względzie trener Besnik Hasi musiał trochę zamieszać w podstawowej jedenastce. W środku pomocy postawił na Michała Kopczyńskiego. Na lewej obronie dał natomiast szansę Tomaszowi Brzyskiemu.

Pierwsza połowa udowodniła, że Trencin to nieprzypadkowa drużyna. Od początku ruszyła na Legię. Za rozgrywanie wziął się Ibrahim Rabiu i trzeba przyznać, że szło mu to bardzo dobrze. Co chwilę udanie rozdawał piłki – szczególnie do bocznych pomocników. A ci decydowali się na strzały.

Tylko dzięki Arkadiuszowi Malarzowi mistrzowie Polski zawdzięczają to, że przed przerwą nie stracili gola. Bramkarz poradził sobie z każdym groźnym uderzeniem. Było takich przynajmniej kilka. Obrońcy Legii za łatwo i za często dopuszczali do pozycji strzeleckich.

Legia potrafiła się odgryzać. Ale nieskutecznie. Fatalnie przestrzelił choćby Nemanja Nikolić. W bramkę nie trafił także głową Thibault Moulin. Wściekał się przy linii bocznej Besnik Hasi, bo widział, że Trencin w obronie jest do ugryzienia.

W drugiej połowie Słowacy również byli stroną przeważającą. Już w pierwszych minutach po wznowieniu stworzyli sobie dwie dogodne sytuacje. Ale od czego jest Malarz! Doświadczony golkiper znowu uchronił zespół, kiedy strzelał Rangelo Janga.

Wydawało się, że Legia najwyżej szczęśliwie dowiezie bezbramkowy remis, tymczasem w 69 minucie nieoczekiwanie wyszła na prowadzenie. Lewą stroną urwał się Michał Kucharczyk, dograł w pole karne, a tam nogę dostawił Nemanja Nikolić. Węgier grał w tym spotkaniu słabo, „pracował” na kiepską notę. W swoim jednak stylu wyczekał na okazję i ją wykorzystał. Dzięki niemu szanse na awans do decydującej rundy znacznie się zwiększyły.

Wybraliście Miss Euro 2016!

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Fura szczęścia, Malarz i Nikolić. Legia pokonuje AS Trencin na wyjeździe! - Gol24