Małgorzata Hołub mistrzynią Uniwersjady

Małgorzata Hołub
Kolejny sukces tego lata odniosła lekkoatletka z KL Bałtyk Koszalin, zdobywając złoty medal Uniwersjady w Tajpej.

W rozegranym dziś biegu finałowym na 400 metrów, M. Hołub zwyciężyła z czasem 51,76 s. Na finiszowych metrach straty do niej odrabiała broniąca tytułu Justine Palframan z RPA, ale wynik 51,83 s dał jej ostatecznie drugą lokatę. Warto przypomnieć, że dwa lata temu w południowokorańskim Gwangju kolejność była odwrotna - zwyciężyła zawodniczka z RPA przed koszalinianką.

Przypomnijmy, że M. Hołub wywalczyła 2 tygodnie temu brązowy medal mistrzostw świata w Londynie w sztafecie 4x400 m, a w lipcu indywidualne wicemistrzostwo Polski. W tym roku zawodniczka Bałtyku sięgała z koleżankami ze sztafety również po halowe mistrzostwo Europy oraz srebrny medal w zawodach IAAF World Relays.

M. Hołub wystartuje w Tajpej jeszcze w biegu 4x400 m. Eliminacje odbędą się niedzielę o godz. 14.20 naszego czasu, a finał planowany jest w niedzielę o 13.35.

QUIZ. Sprawdź, czy rozpoznajesz najpopularniejsze aplikacje po ich logach!