Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
AZS Koszalin przerwał serię czterech kolejnych porażek i w...

AZS Koszalin - Miasto Szkła Krosno 89:84 [WIDEO, ZDJĘCIA]

AZS Koszalin przerwał serię czterech kolejnych porażek i w drugim występie w 8. kolejce pokonał Miasto Szkła Krosno.

Przypomnijmy, że w rozegranym w środę spotkaniu otwierającym 8. kolejkę, Akademicy w słabym stylu ulegli u siebie beniaminkowi, GTK Gliwice 90:97.

W dzisiejszym meczu przez długi czas zanosiło się na powtórkę ze środy. AZS nie grał dobrze, a niewiele lepiej prezentujący się rywale kwarta po kwarcie budowali przewagę. Na ostatnią Miasto Szkła wyszło z przewagą 8 punktów. Na szczęście podopieczni Wojciecha Zeidlera obudzili się w samą porę. Kilka udanych akcji Modestasa Kumpysa i poprawa gry w obronie pozwoliły odrobić straty. Przebudził się też niewidoczny dotąd Diante Baldwin, a z dystansu groźny był Jakub Dłoniak.

W końcówce Kumpys mylił się z wolnych, ale ręka nie zadrżała Dłoniakowi, który w kluczowych momentach stawał na linii i pewnie trafiał. Gości pogrążył błąd ich najlepszego strzelca w tym meczu, JayVaughn Pinkston (21 pkt), który przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy popełnił banalną stratę (błąd podwójnego kozłowania).

AZS zwyciężył pomimo tego, że w głównych statystykach (skuteczność z gry, za 1 i 3 pkt, zbiórki, asysty) był gorszy od rywali. Kumpys zdobył 29 pkt (rekord AZS w tym sezonie), trafiając 12 z 16 rzutów z gry (w tym 9/10 za 2 pkt). Do tego dołożył 6 zbiórek i 4 przechwyty. Aż 19 pkt w drugiej połowie uzyskał rezerwowy w tym meczu Dłoniak (6/8 z gry, 3/4 za 3 pkt). Warto dodać, że w pierwszych 20. minutach gracze z ławki AZS nie zdobyli nawet jednego punktu (po zmianie stron 28).

Wygrana z Miastem Szkła jest dopiero drugą w tym sezonie w dziewiątym występie. Warto dodać, że koszaliński zespół po raz pierwszy odniósł zwycięstwo nad drużyną z Krosna (w poprzednich rozgrywkach dwa razy lepsi byli rywale).

AZS Koszalin - Miasto Szkła Krosno 89:84 (15:17, 24:27, 18:21, 32:19)

AZS: Kumpys 29, Dłoniak 19, Woods 14, Baldwin 9, Jeszke 8, Kiwilsza 5, Wadowski 5, Kucharewicz 0, Młynarski 0.
Miasto Szkła: Pinkston 21, Jakóbczyk 13, Mustapić 12, Hajrić 10, Lejasmeiers 10, Alexis 8, Gaddefors 4, Oczkowicz 3, Sroka 2, Grochowski 1.

Siódma kwalifikacja olimpijska dla Polski w żeglarstwie!