Wygrana z mistrzem. AZS Koszalin - Stelmet Zielona Góra 82:80

red
Michał Borkowski
AZS rozpoczął mecz z dużą energią i po trafieniach Aleksandara Marelji i Nikoli Malesevicia prowadził 9:4.

Straty starał się zmniejszać Przemysław Zamojski, ale to było za mało. Koszalinianie grali świetnie w ataku, a dzięki Modestasowi Kumpsowi mieli dziewięć punktów przewagi po 10 minutach rywalizacji. W drugiej kwarcie Stelmet Enea nie mógł długo dogonić rywali, bo do ataku włączył się Qyntel Woods. Za odrabianie strat wzięli się Vladimir Dragicević i Thomas Kelati - to ciągle nie dawało oczekiwanych rezultatów. M.in. dzięki Damianowi Jeszkemu i Maleseviciowi gospodarze wygrywali po pierwszej połowie 50:43.

W pewnym momencie trzeciej kwarty mistrzowie zanotowali serię 9:0 i po trafieniu Jamesa Florence’a doprowadzili do wyrównania. Damian Jeszke robił jednak wszystko, aby znowu budować przewagę. Dopiero późniejsze rzuty Edo Muricia i Łukasza Koszarka pozwoliły Stelmetowi Enei wyjść na małe prowadzenie. W końcówce kwarty znowu aktywny był Kumpys, a dzięki niemu to AZS wygrywał po 30 minutach 72:66. Woods utrzymywał przewagę gospodarzy na początku czwartej części spotkania. Goście zbliżali się, ale po chwili zawsze otrzymywali odpowiedź. Na około pięć minut przed końcem po trafieniu Marelji było 82:77 i od tego czasu wynik długo się nie zmieniał! Dopiero w końcówce trójkę trafił Kelati, ale ostatecznie to gospodarze wygrali 82:80.

W zespole AZS wyróżniał się Damian Jeszke z 18 punktami i 10 zbiórkami. Przemysław Zamojski rzucił dla gości 16 punktów.

Występy cheerleaderek podczas meczu AZS Koszalin - Trefl Sopot.