Szalony mecz w Krośnie. AZS Koszalin zwyciężył po dogrywce!

AZS Koszalin po dogrywce pokonał w Krośnie Miasto Szkła. Obie drużyny rzuciły łącznie aż 223 punkty!

W meczu 23. kolejki Energa Basket Ligi od początku dominowała ofensywa. Pierwszą kwartę AZS wygrał 32:27. Także w drugiej lepiej do kosza trafiali koszalinianie i na dużą przerwę schodzili przy 9-punktowej przewadze.

Po zmianie stron do głosu doszli gospodarze. Prowadzeni przez świetnie dysponowanego JayVaughna Pinkstona (37 pkt, 10 zbiórek) rozbili w tej odsłonie Akademików 25:10.

Na początku IV kwarty prowadzenie Miasta Szkła wzrosło do najwyższych w meczu 9 pkt (81:72). Odpowiedzią AZS była seria 9:0. Na 2. min przed końcem regulaminowych 40. minut, koszaliński zespół prowadził 92:87, ale końcówka należała do Marcina Sroki. Były zawodnik AZS trafiał rzuty, które doprowadziły do dogrywki.

Pięć dodatkowych minut spotkania należało do AZS. Prowadzony przez skuteczny duet Jakuba Dłoniaka i Kacpra Młynarskiego (zdobyli 13 z 21 pkt w dogrywce), pewnie sięgnął po zwycięstwo.

Miasto Szkła Krosno - AZS Koszalin 106:117 (27:32, 21:25, 25:10, 23:29, 10:21)
Miasto Szkła: Pinkston 37 (3x3, 10 zb., 4 as., 4 str.), Alexis 15 (9 zb., 2 bl.), Mustapić 14 (2x3, 4 zb.), Jakóbczyk 8 (2x3, 3 as.), Grochowski 4 - Sroka 13 (3x3), Oczkowicz 8 (2x3, 4 as., 3 zb.), Lejasmeiers 7 (1x3, 7 as., 3 zb.), Pogoda 0.

AZS: Malesević 23 (3x3, 9 zb., 5 as.), Baldwin 21 (9 zb.), Młynarski 16 (2x3, 5 zb., 3 as.), Marelja 11 (1x3, 5 zb., 4 as.), Wadowski 7 (1x3) - Dłoniak 21 (2x3, 3 zb.), Kumpys 14 (3x3, 4 zb.), Kiwilsza 2, Leńczuk 0.