Porażka na koniec roku. Asseco Gdynia - AZS Koszalin 83:81

red
W ostatnim tegorocznym meczu w koszykarskiej ekstraklasie, AZS Koszalin uległ na wyjeździe Asseco Gdynia 81:83.

Pierwsza kwarta spotkania miała dość wyrównany przebieg i po tej części meczu na tablicy wyników widniał rezultat 25:25. Na początku drugiej kwarty na parkiecie istnieli wyłącznie koszalinianie. Podopieczni Dragana Nikolicia rozpoczęli drugą kwartę od znakomitej serii 20:0 i w pewnym momencie ich przewaga wynosiła nawet siedemnaście punktów. W końcówce tej kwarty gospodarze zniwelowali nieco stratę i obie drużyny zeszły na długą przerwę przy stanie 50:39 na korzyść koszalińskiego zespołu.

Choć trzecia kwarta ponownie rozpoczęła się po myśli Akademików, to w kolejnych minutach na parkiecie lepiej prezentowali się gdynianie i przed ostatnią częścią meczu przewaga gości wynosiła zaledwie siedem punktów.

Czwarta kwarta miała niezwykle emocjonujący przebieg. Po serii 11:0 na korzyść Asseco, miejscowi objęli prowadzenie i do ostatniej syreny zwycięstwo w tym meczu było sprawą otwartą. Ostatecznie po wygraną sięgnęli gdynianie, ogrywając AZS 83:81.

Asseco Gdynia - AZS Koszalin 83:81 (25:25, 14:25, 24:20, 20:11)

W meczu 11. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki AZS Koszalin nie sprostał u siebie Czarnym Słupsk.