I liga: Energa Kotwica Kołobrzeg - SKK Siedlce 81:68 [ZDJĘCIA, WIDEO]

Po raz drugi w tym sezonie Energa Kotwica poradziła sobie z SKK Siedlce. Niedzielna wygrana była pierwszą w tym roku i w 2. rundzie rozgrywek I ligi koszykarzy.

Tylko w pierwszej i przez część drugiej kwarty warunki na parkiecie dyktowali goście. Kotwica odrobiła straty w 17. minucie, obejmując prowadzenie 34:33. Jeszcze w tej odsłonie wypracowała 4-punktową przewagę.

Po zmianie stron gospodarze odskakiwali na 10-12 pkt, ale gracze SKK nie rezygnowali. Jeszcze na początku czwartej kwarty goście zbliżyli się na 3 oczka (62:59). Skuteczny zza łuku Szymon Ryżek (4/6 za 3 pkt) wyhamowała ich impet. Później punktowali Dawid Neumann oraz najskuteczniejszy w tym meczu zawodnik gospodarzy, Daniel Grujić (7/9 z gry), co dało decydującą przewagę 76:62 (36.).

Energa Kotwica Kołobrzeg - SKK Siedlce 81:68 (17:25, 25:13, 20:19, 19:11)

Kotwica: Grujić 19 (3x3, 5 zb., 3 as.), Dzierżak 13 (3x3, 7 as., 3 prze.), Rduch 12 (2x3), Neumann 10 (2x3, 4 zb., 3 str.), Ł. Bodych 9 (10 zb., 3 as.) - Ryżek 12 (4x3), P. Bodych 3 (3 zb.), Przyborowski 2 (4 zb.), Pawłowski 1 (4 zb.), Dobriański 0.

SKK: Sobiło 21 (4x3), Król 13 (5 zb.), Wróbel 9 (9 zb.), Migała 6 (4 zb.), Czosnowski 3 (1x3) - Nędzi 8 (5 zb.), Lewandowski 5 (1x3, 5 zb., 5 as.), Obarek 2, Stefanik 1, Kołodziński 0.