Energa Basket Liga: AZS Koszalin przegrał w Lublinie

AZS Koszalin
AZS Koszalin Archiwum
Ostatni wyjazdowy mecz AZS w tym sezonie zakończył się wyraźną porażką w Lublinie.

Goście tylko w I kwarcie dyktowali warunki na parkiecie, prowadząc różnicą 6-7 pkt. W drugiej rozpoczął się koncert rzutów za 3 pkt Startu (w całym meczu 14/32 za 3, AZS 4/20). Lublinianie trafili w tej odsłonie 7 z 11 prób zza łuku i z wyniku 19:26 w 13. min, wyszli na 44:40 na koniec kwarty.

Drugą połowę AZS rozpoczął od dwóch trafień i wyrównania wyniku (44:44). Dwie kolejne trójki Jamesa Washingtona (6/10 w meczu) i jedna Chavaughna Lewisa zaczęły przechylać szalę na korzyść rywali. W 26. min było już 61:49 dla Startu, po trafieniu z dystansu Marcina Dutkiewicza.

Po 30. min AZS przegrywał 56:70. W ostatniej odsłonie przewaga lublinian sięgała 20 pkt, a ich wygrana nawet przez moment nie była zagrożona. W AZS trzech zawodników (Aleksandar Marelja, Nikola Malesević, Szymon Kiwilsza) zaliczyło double-double, ale to nie wystarczyło.

W niedzielę do Koszalina przyjedzie BM Slam Stal Ostrów Wlkp. Będzie to ostatni mecz Akademików w rozgrywkach 2017/2018.

TBV Start Lublin - AZS Koszalin 92:74 (16:22, 28:18, 26:16, 22:18)

Start: Washington 23 (6x3, 6 zb., 5 as.), Lewis 15 (1x3, 5 as., 4 zb.), Dutkiewicz 12 (2x3, 8 zb.), Mirković 12 (2x3, 6 zb.), Szymański 4 (7 zb.) - Reynolds 10 (5 zb.), Gospodarek 9 (2x3), Czerlonko 5 (1x3), Dziemba 2, Ciechociński 0, Kowalski 0, Zalewski 0.

AZS: Marelja 15 (1x3, 11 zb., 3 as., 2 bl.), Baldwin 14 (1x3, 3 zb., 3 as.), Kiwilsza 13 (10 zb.), Malesević 11 (10 zb., 4 as.), Dłoniak 2 - Leńczuk 9 (1x3), Kumpys 7 (4 zb., 3 str.), Wadowski 3 (1x3), Naczlenis 0.