Ekstraklasa koszykarzy: GTK Gliwice - AZS Koszalin 82:73

archiwum
Koszykarzom AZS Koszalin nie udał się rewanż za przegraną 90:97 na własnym parkiecie w połowie listopada ub.r.

W rozegranym dziś zaległym meczu z 16. kolejki podopieczni Dragana Nikolicia ulegli beniaminkowi 73:82. To ich czternasta w sezonie i trzecia z rzędu porażka w rozgrywkach.

Po słabym początku, AZS przebudził się w drugiej kwarcie i wygrał ją 25:19. Także w trzeciej na parkiecie przeważał zespół z Koszalina, w którym wyróżniał się jego kapitan, Jakub Dłoniak. Na początku III kwarty AZS objął pierwsze prowadzenie (42:41), a w 28. min miał o 3 pkt więcej od gospodarzy (56:53).

Na ostatnie 10. minut meczu AZS wyszedł z przewagą punktu, ale kontrolę nad meczem odzyskali gospodarze. W GTK bohaterem został czeski skrzydłowy, Lukas Palyza. 28-latek uzbierał w IV kwarcie aż 19 ze swoich 26 pkt (jego rekord w polskiej ekstraklasie) i praktycznie w pojedynkę przesądził o wyniku.

GTK Gliwice - AZS Koszalin 82:73 (22:12, 19:25, 14:19, 27:17)

GTK: Salamonik 12 (2x3, 4 as.), Morgan 11 (6 zb.), Williams 7 (1x3, 3 zb.), Hooker 4 (5 zb., 4 as.), Piechowicz 4 (3 zb.) - Palyza 26 (2x3, 6 zb.), Radwański 6 (1x3), Skibniewski 6 (1x3, 5 zb., 4 as.), Ratajczk 3 (4 zb., 3 str.), Zmarlak 3 (4 zb.), Pieloch 0.

AZS: Marelja 13 (7 zb., 3 prze., 2 bl.), Młynarski 10 (1x3, 3 zb.), Malesević 6 (6 zb.), Jeszke 5 (1x3, 3 zb.), Kumpys 4 (3 as.) - Baldwin 18 (5 as.), Dłoniak 17 (3x3), Woods 0, Kiwilsza 0, Leńczuk 0.