AZS Koszalin wygrywa z Polpharmą. Pod pełną kontrolą

Koszykówka/Energa Basket Liga. W meczu w ramach 21. kolejki rundy zasadniczej AZS Koszalin pokonał na wyjeździe Polpharmę Starogard Gdański.

Dobrze radzącą sobie ostatnio Polpharmę (dwa zwycięstwa z rzędu) AZS zaskoczył od pierwszych sekund spotkania. Podopieczni trenera Dragana Nikolicia z animuszem ruszyli na rywali i od początku osiągnęli przewagę. Raz, w 5. minucie, udało się ekipie Miliji Bogicevicia doprowadzić do wyrównania, ale szybko goście wrócili na właściwe tory i kontrolowali przebieg rywalizacji. Do samego końca pierwszej kwarty tylko powiększyli przewagę, m.in. dzięki bardzo aktywnemu tego dnia Diante Baldwinowi.

Druga kwarta zaczęła się od mocnego uderzenia - trójki Jakuba Dłoniaka. Uskrzydleni biało-niebiescy byli momentami wręcz poza zasięgiem gospodarzy (w 5. min. drugiej kwarty prowadzili już 30:16). Miejscowi nie mogli znaleźć sposobu na dobrze dysponowaną koszalińską ekipę. Nic dziwnego więc, że w połowie spotkania Akademicy jeszcze swoją przewagę zdołali powiększyć.

Choć trzecią kwartę na swoją korzyść rozstrzygnęła Polpharma, wykorzystując słabszą postawę przyjezdnych, to w dalszym ciągu prowadzenie utrzymywał AZS. W ostatniej kwarcie goście nie pozwolili się dogonić i kontrolowali sytuację na parkiecie. Bardzo dobre zawody rozegrał po stronie gości zwłaszcza Diante Baldwin, najskuteczniejszy zawodnik na parkiecie. Wśród gospodarzy wyróżniali się Daniel Gołębiowski i Joe Thomasson, ale to było tego dnia za mało, by zagrozić drużynie z Koszalina.

To była trzecia wyjazdowa wygrana AZS-u w tym sezonie, a dziewiąta w ogóle. W następnej kolejce (9 bm., godz. 18.30) biało-niebiescy podejmą Dąbrowę Górniczą.

Polpharma Starogard Gdański - AZS Koszalin 68:76 (10:18, 14:17, 22:18, 22:23)
Polpharma: Davis 6 (3 zb.), Milovanović 5 (8 zb.), Schenk 7 (4 zb., 2 as.), Szymański 4 (6 zb.), Thomasson 12 (6 zb., 7 as.) - Gołębiowski 15 (3x3, 3 zb.), Flieger 7 (1x3), Dąbrowski 0, Radukić 6 (2x3, 2 zb.), Jeftić 6 (7 zb.).
AZS: Kiwilsza 3 (4 zb.), Kumpys 9 (1x3, 2 zb., 3 as.), Młynarski 7 (1x3, 6 zb.), Wadowski 2, Malesević 15 (7 zb., 2 as.) - Baldwin 19 (1x3, 5 zb., 5 as.), Dłoniak 10 (1x3), Jeszke 11 (6 zb.), Leńczuk 0.