AZS Koszalin wygrywa na wyjeździe z Rosą Radom

plk.pl
Sylwester Szymczak/Echo Dnia
Udany debiut nowego szkoleniowca AZS Koszalin - Dragana Nikolicia. Koszaliński zespół pokonał na wyjeździe Rosę Radom 92:75.

Goście w pierwszych minutach trochę zaskakiwali i dzięki rzutom Qyntela Woodsa oraz Laimonasa Chatkeviciusa prowadzili 8:5. Rosa szybko opanowała sytuację i po trójkach Ryana Harrowa oraz Kevina Puntera zdobyła przewagę. Jak się okazało - tylko na chwilę, bo taką samą bronią odpowiadali Jakub Dłoniak i Damian Jeszke.

Ostatecznie po 10 minutach gry był remis po 25 po rzucie wracającego do gry Daniela Szymkiewicza. W drugiej kwarcie zespół trenera Wojciecha Kamińskiego starał się kontrolować sytuację i utrzymywać niską przewagę. Bardzo dobrze czuł się jednak Qyntel Woods, a w dodatku wspomagał go w ataku Modestas Kumpys. Gospodarze nie mogli zatrzymać rozpędzającej się ofensywy AZS i dlatego to goście po pierwszej połowie wygrywali 49:38.

Trzecią kwartę goście znowu rozpoczęli lepiej - od serii 8:2 - i dzięki temu powiększali przewagę. Rosa miała spore problemy w defensywie, a AZS z nowym trenerem wykorzystywał każdy błąd. Michał Sokołowski i Ryan Harrow starali się odrabiać straty, ale po trójce Qyntela Woodsa koszalinianie wygrywali 72:58 na koniec tej części gry. Ostatnią kwartę od serii 8:2 rozpoczęła tym razem Rosa, co znacznie zmniejszyło straty tej drużyny.

Od tego momentu goście zanotowali jednak swoją serię - ośmiu punktów z rzędu i ponownie kontrolowali sytuację. To był udany debiut trenera Dragana Nikolicia - drużyna z Koszalina zwyciężyła 92:75.

Najlepszym zawodnikiem gości był Qyntel Woods z 20 punktami i 5 zbiórkami. Michał Sokołowski zanotował dla gospodarzy 17 punktów, 6 zbiórek i 3 asysty.

Rosa Radom - AZS Koszalin 75:92 (25:25, 13:24, 20:23, 17:20)

Cheerleaders AZS Koszalin podczas sobotniego meczu z Polpharmą Starogard Gdański.

Cheerleaders AZS Koszalin podczas meczu z Polpharmą Starogar...