AZS Koszalin - MKS Dąbrowa Górnicza 70:86 [ZDJĘCIA, WIDEO]

W meczu 22. kolejki Energa Basket Ligi, koszykarze AZS Koszalin ulegli wyżej notowanej drużynie z Dąbrowy Górniczej.

Podopieczni trenera Dragana Nikolicia tylko w pierwszej połowie dotrzymywali kroku przyjezdnym. Druga część przebiegała pod dyktando gości.

Pierwsze 20 minut meczu AZS zakończył na minimalnym prowadzeniu (42:41) przede wszystkim dzięki dobrej postawie w II kwarcie. Brylował w niej Diante Baldwin, który w tym fragmencie zdobył wszystkie swoje 11 pkt (4/4 z gry) i zanotował 2 asysty.

Goście mieli jednak w swoich szeregach świetnie dysponowanego Aarona Broussarda. Grając równo przez całe spotkanie, amerykański rozgrywający poprowadził swój zespół do zwycięstwa. Sam zdobył 23 pkt (10/16 z gry).

Decydująca była trzecia kwarta. Po dobrym początku AZS uzyskał najwyższe prowadzenie w meczu 47:41. Niestety, później było coraz gorzej. Broussarda wsparli koledzy z zespołu - dwie trójki trafił Piotr Pamuła, jedną Maciej Kucharek, a z bliska kosz Akademików razili Michał Gabiński i Shelton. W efekcie z prowadzenia 50:46 (23. min) zrobiło się 59:71 na koniec III kwarty.

W czwartej AZS próbował jeszcze poderwać Qyntel Woods (5 pkt na początku), ale goście nie tracili czujności. Za sprawą Broussarda szybko odjechali na 15 pkt i AZS nie był już w stanie wrócić do meczu.

AZS Koszalin - MKS Dąbrowa Górnicza 70:86 (14:19, 28:22, 17:30, 11:15)

AZS: Kumpys 15 (1x3, 6 as.), Marelja 11 (4 zb.), Woods 9, Młynarski 5 (6 zb.), Wadowski 0 - Baldwin 11 (8 zb., 6 as.), Dłoniak 10 (2x3), Jeszke 4, Kiwilsza 4, Malesević 1, Leńczuk 0.

MKS: Broussard 23 (1x3, 4 as.), Gabiński 14 (1x3, 6 zb.), Shelton 10 (13 zb.), Pamuła 8 (2x3), Wołoszyn 7 (1x3, 5 zb.) - Novak 8 (7 as., 3 zb.), Kucharek 7 (1x3), Kowalenko 7 (1x3), Trojna 0, Wieczorek 0.