AZS Koszalin - Energa Czarni Słupsk 75:89 [zdjęcia, wideo]

AZS Koszalin zakończył występy w sezonie 2015/16 porażką z Energą Czarnymi Słupsk.

Koszaliński zespół zakończył fatalne dla siebie rozgrywki z bilansem 13 zwycięstw i 19 porażek i nie zagra w play-off. Na koniec sezonu Akademicy uplasowali się na 12. miejscu w tabeli, najgorszym w historii występów w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Spotkanie rozstrzygnęło się w pierwszej połowie, którą słupszczanie wygrali 59:29. Wpływ na taki wynik miała przede wszystkim fatalna w wykonaniu Akademików druga kwarta, przegrana różnicą 22 pkt.

Po 20. minutach wydawało się, że Czarni mogą pokusić się o rekordowe zwycięstwo w historii rywalizacji z AZS. Tak się jednak nie stało. Podopieczni trenera Kamila Sadowskiego zmobilizowali się jednak na drugą połowę. W trzeciej kwarcie to Czarni stanowili słabe tło dla grających z rozmachem koszalinian. AZS trafił w tej części aż sześć trójek i odrobił 19 punktów.

Powrotu do meczu jednak nie było. W ostatnich 10. minutach spotkania Czarni kontrolowali wynik utrzymując prowadzenie na poziomie 9-12 pkt. Zabrakło 1-2 celnych rzutów AZS, żeby doszło do emocjonującej końcówki. Ostatecznie Czarni wygrali 89:75 i mogą szykować się do play-off.

AZS Koszalin - Energa Czarni Słupsk 75:89 (19:27, 10:32, 32:13, 14:17).

AZS: Pechacek 18, Walton 17, Gliddon 15, Mielczarek 11, Łukasiak 6, Nowakowski 6, Dąbrowski 2, Śpica 0, Wadowski 0, Witliński 0.

Energa Czarni: Harper 27, Jackson 17, Surmacz 16, Campbell 12, Blassingame 7, Cesnauskis 6, Seweryn 2, Borowski 2.