Rafał Musioł
©Wojciech Matusik / Polskapresse Gazeta Krakowska
Polscy skoczkowie w świetnych nastrojach wystartują na igrzyskach olimpijskich w Pjongczang. W ostatnim konkursie Pucharu Świata przed wylotem do Azji Kamil Stoch zajął drugie miejsce, a Piotr Żyła trzecie. W czołowej dziesiątce znaleźli się także Dawid Kubacki i Maciej Kot, a tuż za nią Stefan Hula.

Kamil Stoch (skoki 145,5 m/144,5 m, 271,4 pkt) zajął drugie miejsce w ostatnim konkursie Pucharu Świata przed igrzyskami olimpijskimi. Skoczek z Zębu wygrał jednak turniej Willingen Five, zgarniając specjalną premię w wysokości 25 tysięcy euro, a przy okazji przejął koszulkę lidera Pucharu Świata! Na podium stanął też wiślanin Piotr Żyła (142/138,5/245,1 pkt), siódmy był Dawid Kubacki (138/133,5/236,6 pkt), ósmy Maciej Kot (142/133,5/236,5 m), a dwunasty - po kapitalnym skoku w drugiej serii, Stefan Hula (126/145/231 pkt). Jakub Wolny nie awansował do drugiej serii zajmując 31 lokatę. Konkurs wygrał Norweg Johann Andre Forfang (147,5/144,5/271,4 pkt), natomiast bolesną klęskę zaliczył dotychczasowy lider PŚ, Niemiec Richard Freitag (28 miejsce, 128 m/118,5 m/190,1 pkt).

Stoch w turnieju Willingen Five, na który składały się noty z kwalifikacji i dwóch konkursów, wyprzedził o 7,8 pkt Forfanga i o 24,3 pkt jego rodaka Daniela Andre Tandego.

W klasyfikacji Pucharu Świata Stoch wyprzedza Freitaga o 43 punkty i kolejnego Niemca, Andreasa Wellingera, o 127 punktów. W Pucharze Narodów Polacy zajmują trzecie miejsce za Norwegami i Niemcami.

CZYTAJCIE TEŻ:
PŚ Willingen: Kubacki na podium, stracona szansa Stocha WYNIKI

Niedzielne zawody w Willingen były ostatnim sprawdzianem formy przed igrzyskami olimpijskimi w Pjongczang. Kwalifikacje do pierwszego konkursu zaplanowano już na czwartek.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Najlepsze restauracje w Katowicach na randkę i dyskretne spotkanie ZDJĘCIA

MISS STUDNIÓWKI 2018 Zobacz zdjęcia królowych balów maturalnych

Czy dostałbyś się do pracy w policji? PRAWDZIWE PYTANIA TESTU MULTISELECT

Rejestr pedofili i gwałcicieli z woj. śląskiego AKTUALNE NAZWISKA I ZDJĘCIA

Magazyn sportowy Dziennika Zachodniego KIBIC

Materiał oryginalny: Kamil Stoch drugi w konkursie, ale wygrał Willingen Five i został liderem Pucharu Świata! - Dziennik Zachodni