Koniec serii. MKS Selgros - Energa AZS 25:19

Pierwszej porażki w 2016 roku doznały piłkarki ręczne Energi AZS Koszalin. W Lublinie uległy broniącemu turnieju MKS Selgros 19:25 Jacek Wójcik
Pierwszej porażki w 2016 roku doznały piłkarki ręczne Energi AZS Koszalin. W Lublinie uległy broniącemu turnieju MKS Selgros 19:25.

Koszalinianki były niepokonane od 8. ligowych kolejek. Ostatni mecz przegrały w listopadzie ub.r. Z kolei MKS przed sobotnim meczem miał za sobą dwie porażki z rzędu.

W pierwszej połowie Akademiczki dwukrotnie wychodziły na dwubramkowe prowadzenie. Ostatni raz prowadziły w 24. min (9:8). Od tego momentu nie poprawiły już dorobku do końca pierwszej połowy. Za to cztery razy trafiły miejscowe i po 30. min prowadziły 12:9.

Po zmianie stron koszaliński zespół nie potrafił zbliżyć się na mniejszy dystans niż 2 gole. W 42. min było 16:14 dla MKS. Trzy kolejne gole lublinianek pozwoliły im odskoczyć na 5 goli. Do końca spotkania MKS kontrolował wynik.

MKS Selgros Lublin - Energa AZS Koszalin 25:19 (12:9)

MKS: Gawlik Dżukiewa - Quintino 3, Bijan 2, Repelewska 3, Kocela 3, Rola, Gęga 4, Kozimur 2, Drabik 2, Skrzyniarz, Charzyńska 5, Szarawaga 1.

AZS: Kowalczyk, Wiercioch - Kołodziejska 4, Michałów 2, Roszak 3, Stasiak 2, Budnicka, Trawczyńska 2, Domaros, Chmiel 1, Kaczanowska, Błaszczyk 1, Nieściaruk, Sądej 3, Nowicka 1.