Energa AZS Koszalin - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 33:26 [wideo]

Szczypiornistki Energi AZS Koszalin odniosły kolejne zwycięstwo w tym roku
Szczypiornistki Energi AZS Koszalin odniosły kolejne zwycięstwo w tym roku Dawid Jaśkiewicz
Szczypiornistki Energi AZS Koszalin pokonały na swoim parkiecie AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 33:26 (19:10).

Akademiczki w dalszym ciągu pozostają niepokonane w 2016 roku. Dla zespołu z Koszalina jest to już szóste ligowe zwycięstwo w pierwszych tygodniach nowego roku.

Spotkanie lepiej rozpoczęły gdańszczanki, które wykorzystywały słabą postawę gospodyń w ofensywie i prowadziły już 3:1. Z czasem podopieczne Anity Unijat zaczęły grać bardziej skutecznie i dzięki m.in. celnym rzutom Moniki Michałów, zdołały uciec rywalkom na trzy trafienia. Po dwóch golach Moniki Stachowskiej przyjezdnym udało się zniwelować stratę do jednej bramki (7:6), jednak po chwili rozpoczął się odjazd koszalinianek, które w 20 minucie prowadziły już 13:7, by zejść na przerwę z dzięwięciobramkową przewagą (19:10).

W drugiej połowie gospodynie mogły skupić się na kontroli boiskowych wydarzeń. Zawodniczki prowadzone przez Jerzego Cieplińskiego znacznie poprawiły grę w obronie i mimo kilku zdobytych bramek, nie potrafiły zbliżyć się do Akademiczek na mniej niż sześć trafień. Najwięcej bramek dla naszego zespołu rzuciła Monika Michałów – 8. Siedem celnych rzutów dołożyła Romana Roszak. W drużynie z Gdańska najskuteczniejsza była Monika Stachowska – sześć goli.

Energa AZS Koszalin – AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 33:26 (19:10)