AZS Koszalin przegrywa w Sopocie

Trefl Sopot po ośmiu porażkach z rzędu odniósł dziś pierwsze zwycięstwo, pokonując u siebie AZS Koszalin 65:62.

Było to spotkanie rozegrane awansem z 17. kolejki Tauron Basket Ligi. AZS, który wygrał pierwsze spotkanie w tym sezonie z sopocianami w Koszalinie (75:74 po dogrywce), w rewanżu prowadził aż do 39. minuty.

Na 4. minuty przed końcem spotkania AZS miał 9 pkt więcej od gospodarzy (60:51) po trafieniu za 3 punkty Igora Wadowskiego. Końcówkę goście rozegrali fatalnie. Trefl zdobył 12 punktów z rzędu (63:60) i nie pozwolił sobie odebrać wygranej.

Do wygranej poprowadził Trefla Tyreek Duren (19 pkt), a 13 oczek dołożył 19-letni Grzegorz Kulka (zdobył 7 z ostatnich 14 pkt swojego zespołu).

W AZS 19 pkt i 5 zbiórek miał Ra'Shad James. Notę Amerykanina obniża jednak aż 9 strat (cały zespół miał ich 24 - najwięcej w tym sezonie). Z kolei A.J. Walton (15 pkt, 7 asyst i 5 zbiórek) zakończył udział w meczu 38. minucie po wypełnieniu limitu fauli.

Trefl Sopot - AZS Koszalin 65:62 (10:20, 15:13, 19:16, 21:13)

Trefl: Duren 19 (2x3), Kulka 13 (1x3), Majok 7 (6 zb.), Bilinovac 6, Dutkiewicz 2 - Śmigielski 12 (2x3), Stefański 4 (8 zb.), Sikora 2 (6 zb.), Dzierżak 0, Stefanik 0,

AZS: Walton 15 (7 as., 5 zb.), Austin 5 (1x3), Walker 5 (10 zb., 4 bl.), Dąbrowski 3 (1x3), Witliński 0 - James 19 (1x3, 5 zb., 9 str., 2 bl.), Auda 12 (1x3, 4 zb., 4 str.), Wadowski 3 (1x3), Łukasiak 0, Mielczarek 0.