W Kołobrzegu rządzili Rosjanie

archiwum
W sobotę w Kołobrzegu zakończyły się 25. Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w boksie. W Kołobrzegu dominowali Rosjanie, którzy zdobyli 7 medali w tym 3 złote.

W klasyfikacji medalowej kołobrzeskich MME zwyciężyli Rosjanie, którzy obok 3 złotych zdobyli 1 srebrny i 3 brązowe medale. Drugie miejsce dla reprezentacji Niemiec (2-0-1), a trzecie dla Irlandczyków (1-2-2).

Reprezentacja Polski pod wodzą trenera Stanisława Łakomca zakończyła rywalizację z trzema brązowymi medalami. Zdobyli je Sebastian Wiktorzak (Olimp Szczecin, waga do 69 kg), Konrad Kozłowski (Fight Club Koszalin, 75 kg) i Kamil Mroczkowski (Champion Chojnów, +91 kg).

Najlepszym zawodnikiem MME został zwycięzca kategorii do 49 kg Rusłan Rustamow (Azerbejdżan).

Wyniki MME:
49 kg - Rusłan Rustamow (Azerbejdżan) - Stephen McKenna (Irlandia) 3:0. 3. miejsce: Alen Danielyan (Armenia) i Hamsat Shadalov (Niemcy).

52 kg - Akash Tuqir (Anglia) - Badalyan Vahe (Armenia) 3:0. 3. miejsce: William Donoghue (Irlandia) i Vlad Gavriliuc (Macedonia).

56 kg - Raffaele di Serio (Włochy) - Arslan Khataev (Finlandia) 2:1 . 3. miejsce: Robert Jitaru (Romunia) i Gagik Pozojan (Gruzja).

60 kg - Denis Gashi (Niemcy) - James McGivern (Irlandia) 2:1. 3. miejsce: Ekmaddin Ismaiłow (Azerbejdżan) i Temirlan Czangisziew (Rosja).

64 kg - Konstantin Miszeczin (Rosja) - Artur Prygoda (Ukraina) 3:0. 3. miejsce: Kacar Sedat (Turcja) i Eskerhan Madiev (Gruzja).

69 kg - Michael Nevin (Irlandia) - Ismaił Husejnow (Azerbejdżan) walkower. 3. miejsce: Sebastian Wiktorzak (Polska) i Bibert Tumenow (Rosja).

75 kg - Dżamal Machumudow (Rosja) - John Doherty (Szkocja) 3:0. 3. miejsce: Konrad Kozłowski (Polska) i John Joyce (Irlandia).

81 kg - Muslim Gadżimagomedow (Rosja) - Stepan Hrekul (Ukraina) 3:0. 3. miejsce: Sean Lazzerini (Szkocja) i Aliaksandr Chalajew (Białoruś).

91 kg - Nikoloz Begadze (Gruzja) - Robert Martom (Ukraina) 3:0. 3. miejsce; Artem Mikaelian (Rosja) i Aleksandar Mraovic (Austria).

+91 kg - Peter Kadiru (Niemcy) - Waleri Topuzjan (Rosja) 3:0. 3. miejsce: Kamil Mroczkowski (Polska) i Wiaczesław Hawryliuk (Ukraina).