27. Bieg Zaślubin w Kołobrzegu [zdjęcia]

27. Bieg Zaślubin w Kołobrzegu [zdjęcia]

Jacek Wójcik jacek.wojcik@gk24.pl

Głos Koszaliński

Aktualizacja:

Głos Koszaliński

27. Bieg Zaślubin w Kołobrzegu [zdjęcia]
27. Bieg Zaślubin w Kołobrzegu [zdjęcia]

Bieg Zaślubin w Kołobrzegu. ©Michał Świderski

Ponad tysiąc biegaczy było na liście zgłoszeń 27. Biegu Zaślubin. Ostatecznie na ulicach Kołobrzegu ścigało się ponad 850 biegaczy.
31 zdjęć
Przejdź do galerii

Galeria dostępna tylko dla abonentów Głosu Koszalińskiego

Bieg zaślubin w Kołobrzegu

Bieg zaślubin w Kołobrzegu

Link do głównego zdjęcia

Bieg zaślubin w Kołobrzegu. ©Michał Świderski


Na liście startowej tegorocznej kołobrzeskiej piętnastki znalazło się dokładnie 1013 nazwisk. Nie wyszyscy jednak zdecydowali się na start. Jak poinformował dyrektor biegu, Ryszard Kaliciń-ski, na trasę wyruszyły 864 osoby. Zmagania ukończyło 848. - Padł rekord frekwencji, a także trasy. Zwycięzca z Ukrainy uzyskał znakomity wynik 45 minut i 33 sekundy. Myślę, że warunki sprzyjały biegaczom. Trochę powiewało, ale bardziej w plecy - powiedział Kaliciński.

Tegoroczne uliczne bieganie w Kołobrzegu zdominowali zawodnicy ze Wschodu. W klasyfikacji generalnej w czołowej sió-demce było sześciu biegaczy z Ukrainy. Wśród pań zawodniczkom zza wschodniej granicy przypadło całe podium.

Triumfatorem biegu został Mykoła Juchymczuk z Ukrainy, który dzień wcześniej był trzeci w Maniackiej Dziesiątce w Poznaniu. Drugie i trzecie miejsce zajęli jego rodacy, Dmytro Łaszyn (46.12) i zwycięzca wielu biegów organizowanych w naszym regionie Sergiej Okseniuk (46.22). Pierwszym polskim biegaczem na mecie był Tomasz Grycko z Władysławowa. Czas 47.58 dał mu szóstą lokatę. Ósmy open i drugi z Polaków był Jarosław Cichocki z Białogardu (48.54). W drugiej dziesiątce uplasowało się dwóch biegaczy z regionu, Grzegorz Antosik z Bryzy Postomino (15. miejsce - 54.24) i najlepszy z kołobrzeżan, Robert Sobczyk (17. - 54.32.).

Zmagania pań, których biegało aż 135, wygrała już po raz trzeci Rosjanka Nadieżda Trilinskaja. Startująca w barwach Achillesa Leszno, biegaczka uzyskała czas 55.47 i wyprzedziła dwie Ukrainki z SK Kovel, Swietłanę Stanko (56.02) i Oksanę Didan (56.34). Najlepszą z Polek była czwarta na mecie Kamila Pobłocka (UKS Ekonomik Maratończyk Lębork) w czasie 56.50. Czołową dziesiątkę zamknęły Edyta Szczygielska (Olszewski i Synowie Sławno) - 1:03.13 oraz Magdalena Witkiewicz (Białogard) - 1:03.56. Na 18. miejscu uplasowała się najlepsza z kołobrzeżanek, Adela Szatkowska (1:09.49).

Zwycięzcy klasyfikacji generalnej obok premii 700 zł otrzymali tablety. Podobnie najlepsi z kołobrzeżan. Było wiele innych nagród. Organizatorzy dzięki hojności kołobrzeskich sponsorów przygotowali dla uczestników obfity poczęstunek.


Czytaj e-wydanie »

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

GK24 poleca

Wideo