Wygrana Chemika w Koszalinie na pożegnanie z Ligą Mistrzyń [WIDEO, ZDJĘCIA]

W szóstej, ostatniej serii zmagań grupowych Ligi Mistrzyń, siatkarki Chemika Police pokonały w Koszalinie serbską Vizurę Ruma 3:2. Nie dało im to jednak awansu do dalszej rywalizacji.

Siatkarki Chemika i ich kibice liczyli, że w ostatnim meczu fazy grupowej uda się powtórzyć wynik z wyjazdowego meczu w Serbii (3:0 dla mistrzyń Polski), który dawał nieco większe szanse na awans do fazy play-off. Tak się jednak nie stało. W ostatnim spotkaniu pod wodzą tymczasowego trenera Piotra Mateli (mecz w Koszalinie obserwował już z boku nowy trener Chemik, Włoch Marcello Abbondanza), policzanki wygrały tylko za 2 pkt.

Siatkarki Chemika od pierwszego seta miały olbrzymie problemy z przyjęciem zagrywki rywalek. Vizura zaczęła od prowadzenia 5:1 i nie oddała go do końca. W II secie Serbki też długo utrzymywały przewagę. Dopiero w końcówce mistrzynie Polski zagrały lepiej i wyrównały stan meczu. Z dużym animuszem rozpoczęły też kolejną partię (4:1). Szybko jednak uszło z nich powietrze. Dobra gra w bloku nie wystarczała na grające bez presji rywalki.

Najlepszy w wykonaniu Chemika był IV set, wygrany 25:19. W tie-breaku emocje sięgnęły zenitu. Gospodynie nie wykorzystały trzech piłek meczowych, przyjezdne jednej. Dopiero za czwartą próbą Chemik zakończył to starcie.

Dorobek 10 punktów fazie grupowej nie dał Chemiczkom przepustki do fazy play-off. W takiej sytuacji mogły awansować tylko kosztem wicelidera grupy A. W rozpoczętym o godz. 20.00 spotkaniu Volero Zurych - Alba Blaj, mistrzynie Polski musiały liczyć na zwycięstwo zespołu z Rumunii za 3 pkt (3:0 lub 3:1). Pewna już awansu ekipa z Rumunii przegrała jednak w Szwajcarii 0:3, co oznacza koniec przygody Chemika z Ligą Mistrzyń w tym sezonie i zarazem koniec pucharowych emocji dla kibiców w Koszalinie.

Chemik Police - Vizura Ruma 3:2 (22:25, 25:23, 19:25, 25:19, 19:17)
Chemik: Mirković, Smarzek, Mędrzyk, Veljković, Simeonowa, Holston, Krzos (libero) - Bełcik, Busa, Gajgał-Anioł.
Vizura: Cirović, Lozo, Lazović, Aleksić, Eric, Carić, Dimić (libero) - Kocić, Veselinović.

Dodajmy, że w drugim meczu grupy C Dynamo Kazań pokonało Maricę Płowdiw 3:1 (25:23, 21:25, 25:15, 25:6), kończąc zmagania w kompletem zwycięstw.