Puchar Polski KOZPN: Olimp i Sokół z awansem [ZDJĘCIA]

Wieża Postomino (białe stroje) uległa czwartoligowemu Olimpowi Gościno.
Wieża Postomino (białe stroje) uległa czwartoligowemu Olimpowi Gościno. Jacek Wójcik
Dziś rozegrano dwa pierwsze mecze 5. rundy Pucharu Polski na szczeblu Koszalińskiego OZPN. W obydwu górą były drużyny z IV ligi.

Na euroboisku w Darłowie Wieża Postomino (Koszalińska Klasa Okręgowa) uległa 1:2 (0:1) Olimpowi Gościno. Dla gości bramki zdobyli Bartosz Stadnik (27. minuta) i Konrad Romańczyk (85.). Dla Wieży trafił Ireneusz Krajewski (54.). Zespół z Postomina kończył mecz w dziewięcioosobowym składzie. W 63. minucie czerwoną kartką ukarany został bramkarz Maciej Ziniewicz (za faul poza polem karnym), a w 82. min boisko po drugiej żółtej - i w konsekwencji czerwonej kartce - opuścić musiał Artur Próchnicki.

Wysokie zwycięstwo 8:1 (2:0) nad Calisią Kalisz Pomorski (regionalna okręgówka) odniósł Sokół Karlino. Klasycznym hat-trickiem w ciągu 9. minut drugiej połowy popisał się napastnik gości, Adrian Rutkowski (63-karny, 70. i 72. min). Dwa trafienia zaliczył Marcin Gozdal (45. i 88.), a po jednym Jakub Forczmański (17.), Jacek Tomczyk (50.) i Michał Jermołowicz (75.). Dla gospodarzy trafił Mateusz Twarkiewicz (76.).

Pozostałe pięć spotkań 5. rundy, w związku z atakiem zimy, przełożono na 4 kwietnia. Wolny los w tej rundzie ma Leśnik Manowo.