Przełamanie Gwardii Koszalin. Złapali drugi oddech

kmb
Gwardia Koszalin
Gwardia Koszalin Mariusz Rodziewicz
21. kolejka rozgrywek udana dla koszalińskich szczypiornistów. Ci, po długiej, bo blisko półrocznej przerwie, wygrali swój mecz ligowy. Gwardia Koszalin we własnej hali pokonała Mazura Sierpc i poczyniła ważny krok na drodze do utrzymania.

Początek meczu to mocne wejście gości, którzy zamierzali potwierdzić w Koszalinie swoją dominację, jak na faworytów przystało. Nie oznacza to jednak, że gwardziści zamierzali oddawać pola, wręcz przeciwnie. Szybko wyszli na prowadzenie, nie odpuszczali. Co ważne, imponował styl. Agresja w obronie, szybkie kontry, kończone nawet po jednym długim przerzucie bramkarza (jedną z akcji Henryka Rycharskiego i Bartosza Tołłoczki można uznać za ozdobę spotkania). Mecz był jednak cały czas wyrównany, z nieznaczną tylko przewagą gospodarzy (10:9 w 20. minucie). Szybkie tempo i duża intensywność na pewno mogła się podobać, a Gwardia z dużymi nadziejami wychodziła na drugą połowę.

W niej, niesieni znakomitym dopingiem kibiców i podbudowani solidną pierwszą odsłoną gospodarze szli za ciosem. Przewaga rosła - 18:13 w 36. minucie. Zapowiedzi o rosnącej formie podopiecznych trenera Piotra Stasiuka nie były przesadzone. Każda formacja chodziła jak w zegarku. Od pewnie spisujących się między słupkami bramkarzy, po skutecznych skrzydłowych i rozgrywających. Szybkie wymiany piłek na kole rywali, błyskawiczne kontry, efektowne parady - wreszcie Gwardia zagrała na miarę swego potencjału i tego wrażenia nie mogła zmienić końcówka meczu, kiedy to obroty miejscowych nieco spadły i ci zaczęli trwonić sporą, bo nawet 7-bramkową przewagę. Zwycięstwo było jednak bezdyskusyjne.

- Wąska rotacja robiła swoje - przyznał Artur Galas, drugi trener Gwardii. - Mieliśmy do dyspozycji raptem 10 osób. Mimo to udało nam się zrealizować założenia. Mecz był bardzo wyrównany. Długo czekaliśmy na tę wygraną, cieszy nas niezmiernie to, że w końcu się udało. Walka o utrzymanie trwa, trzeba zapomnieć o tym co było i skupić się na tym, co przed nami. Cieszy lepsza ostatnio frekwencja na treningach, część chłopaków zdołała poukładać sprawy zawodowe. Walczymy dalej, przed nami mecz o wszystko z Grudziądzem (24 bm. na wyjeździe - przyp. red.) - podsumował A. Galas.

Gwardia Koszalin - Mazur Sierpc 31:29 (13:11)Gwardia: Rycharski, Bugaj - Tołłoczko 8, Czerwiński 4, Karnacewicz 5, Laskowski 2, Kiciński 6, Jakutowicz 3, M. Kamiński 1, Dzierżawski 2.
Mazur: Fiodor - D. Prątnicki 3, Rutkowski 3, Białąszek 2, Królikowski 5, Krydziński, Ł. Lisicki 4, A. Prątnicki 4, S. Lisicki 2, Piórkowski 6.