OPP Powiat przegrywa z Olimpią

kmb
Niespodzianki nie było. OPP Powiat Kołobrzeski przegrał w dwumeczu w ramach 1. rundy play-off z Olimpią Sulęcin. Podopieczni Waldemara Pankiewicza i Leszka Kowalewskiego nie dali rady z wyżej notowanym i faworyzowanym przeciwnikiem.

Kołobrzeżanie w pierwszym meczu jakikolwiek opór stawili w drugim secie, w którym byli blisko rozstrzygnięcia go na swoją korzyść. Bardziej doświadczona Olimpia, lepiej radząca sobie na przyjęciu i za zagrywce, zdołała go jednak rozstrzygnąć na swoją korzyść. Dzień później, w rewanżu, również OPP nie ugrał choćby seta, ale znów był blisko, by postraszyć przeciwników.

W 2. secie kołobrzeski zespół wygrywał już 24:22. I znów usiał obejść się smakiem. Popełnił zbyt dużo błędów indywidualnych, a rywale znakomicie radzili sobie na zagrywce. I ostatecznie znów musieli uznać wyższość ekipy z Sulęcina, która w pewny sposób awansowała do dalszej fazy gier.

- Przegraliśmy czysto sportowo, bo ani walki, ani zaangażowania, nie można nam było odmówić - powiedział trener Kowalewski. - Przed nami gra w 2. rundzie o dalsze miejsca, ale nie zamierzamy odpuszczać, walczymy do końca - dodał.

Olimpia Sulęcin - OPP Powiat Kołobrzeski 3:0 (25:16, 25:20, 25:19) i 3:0 (-10, -24, -15)
OPP Powiat: Pankiewicz, Paśnik, Zabłocki, Jabłoński, Pyta, M. Stoltman, Oleszuk, R. Stoltman, Niemierzycki.

Wyniki pozostałych meczów: Trójka Nakło - Wilki Wilczyn 3:0 (25:16, 25:15, 25:21), Stoczniowiec Gdańsk - Orzeł Międzyrzecz 2:3 (26:24, 22:25, 20:25, 29:27, 15:17), Stal Grudziądz - Trefl Lębork 1:3 (22:25, 25:23, 25:27, 18:25). Rewanże zaplanowano na 11 bm. Mecze o miejsca 5-8, już z udziałem drużyny OPP Powiat, odbędą się 25 bm.