Koszaliński Bieg Górski pod dyktando faworytów [ZDJĘCIA]

Koszalińskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej po raz dziewiąty zorganizowało Koszaliński Bieg Górski

Na ścieżkach Góry Chełmskiej rywalizowało ponad 130 miłośników ruchu na świeżym powietrzu. Do wyboru mieli dwa dystanse – 5 i 15 km. Biegaczom sprzyjała pogoda.

Na dłuższy dystans 15 km, przeznaczony dla bardziej doświadczonych biegaczy, zdecydowało się 66 osób (w tym 12 kobiet). Faworytem był Adrian Kępka (Decathlon Koszalin) i jak wygrał w czasie 1 godz., 12 minut i 20 sekund, wyraźnie dystansując konkurentów. Drugi na mecie Wiesław Jarosz (JW 1223/BLOG) stracił ponad 2 minuty, a trzeci Piotr Ignaczak (KB Dziesiątka Białogard) blisko 6. minut.

Pierwsza z pań zameldowała się na mecie po ponad 1,5 godziny od startu. Była nią kołobrzeżanka Kornelia Maksymowicz, która open zajęła 19. miejsce. Najlepszą trójkę uzupełniły koszalinianki, Agnieszka Konkel i Karolina Chorąży.

Również 66 osób pobiegło na 5 km. Wśród uczestników było 21 kobiet. Także tu zwycięzcą został faworyt, Ryszard Zaborski (TKKF Koszalin/Orkiestra Wojskowa). Metę minął w czasie 22.56 min. Ponad minutę później finiszował Krzysztof Musiał (TKKF/8 PPLot), a trzeci Dawid Jaźwiński (TKKF) stracił do zwycięzcy ponad 3. min.

Najlepsza trójka pań finiszowała w trzeciej dziesiątce open. Były nimi – w kolejności miejsc – Justyna Hałka (Trucht Łobez), Ewelina Szabla i Małgorzata Krzewińska (obie TKKF).